Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom 2018 - Fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kolnie

   27 marca 2018 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W eliminacjach powiatowych, które otworzył mł. bryg. Tomasz Sielawa – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie oraz Piotr Glinka – Sekretarz Powiatu Kolneńskiego reprezentujący Starostę Kolneńskiego udział wzięli uczniowie szkół z terenu powiatu kolneńskiego.

Rywalizacja młodzieży odbywała się w trzech kategoriach:

   I grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy I-VI,

   II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII i gimnazjum,

   III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Komisja w składzie: mł. bryg. Tomasz Sielawa, kpt. Mariusz Mieczkowski, asp. Maciej Jasiewicz, Pani Bożena Łosiewska, Pani Elżbieta Bajno w wyniku przeprowadzonych eliminacji do udziału w etapie wojewódzkim Turnieju wyłoniła po dwóch uczestników z każdej grupy wiekowej:

   I grupa – Magdalena Zysk – SP w Porytem, Bartosz Góralczyk – SP w Lachowie,

   II grupa – Katarzyna Sekścińska – SP w Zabielu, Ewelina Podchul – Gimnazjum w Kolnie,

   III grupa – Łukasz Kleczyński – ZSP w Kolnie I LO w Kolnie, Weronika Rogińska – ZSP w Kolnie I LO w Kolnie.

Na zakończenie eliminacji wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepszej trójce z każdej kategorii również nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kolnie.

Laureaci będą reprezentować powiat kolneński w eliminacjach wojewódzkich, które odbęda się 26 kwietnia w Ośrodku Szkolenia PSP w Łapach.

Życzymy powodzenia !!!

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Kolnie