Aktualny tydzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2021

1. II Niedziela po Zmartwychwstaniu Pańskim to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, ofiary do skarbony na Caritas, Bóg zapłać!

2. Za tydzień, po mszy św. o 11.30, zapraszam dzieci klas III i rodziców na spotkanie przed I Komunią św.

3. W minionym tygodniu naszą świątynię sprzątali państwo Długozima i Podlascy, serdecznie dziękuję, w tym tygodniu proszę p. Górskich (nr 68) i Paliwodów (nr 297).

 

Poprzedni tydzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 2021

 

1. Oktawa Wielkiejnocy, przeżywamy najważniejszą Uroczystość w roku, odwiedzajmy Grób Pański, aby nie tylko zobaczyć, że grób jest pusty, lecz by zrozumieć co to znaczy dla nas osobiście.

2. Przed świętami naszą świątynię sprzątali państwo Najda i Malinowscy serdecznie dziękuję, w tym tygodniu proszę p. Długozimów i Podlaskich

3. Taca na KUL i cele edukacyjne diecezji. Bóg zapłać.

 

 

UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE

Ograniczenie dotyczy: udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym.

Na czym polega? Na cmentarzu nie ma ograniczeń, co do liczby uczestników. Obowiązuje zasada: 1,5 metry dystansu albo  obowiązek zakrywania ust i nosa.

Od 27 marca do 18 kwietnia 2021 nowe zasady: Limit osób biorących udział w uroczystościach religijnych wynosi jedną osobę na 20 m2.

Od 24 października 2020 nowe zasady: Limit osób biorących udział w uroczystościach religijnych wynosi jedną osobę na 7 m2.

 

Ważne! W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.

Jeżeli wydarzenie o charakterze religijnym odbywa się na zewnątrz, obowiązuje zasada 1,5 m dystansu lub obowiązek zakrywania ust i nosa.

Obowiązuje do: odwołania.