Aktualny tydzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Niedziela Zwykła - 2022

 

1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła, zakończenie Roku Rodziny.

2. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

3. W środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu kościół sprzątali p. Pupek i Orzołek, Bóg zapłać, w tym tygodniu proszę p. Pupków i Siwików (nr 17 i 18).

 

Poprzedni tydzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła - 2022

 

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła wg kalendarza liturgicznego, ale niezwykła dla nas, parafian parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Zabielu, bo gościmy ks. Bpa ordynariusza Janusza Stepnowskiego, który w czasie swojej kanonicznej wizytacji udzieli sakramentu bierzmowania naszym młodym parafianom. Dziękuję ekscelencji za przybycie, za wspólną modlitwę, słowo do nas skierowane i przede wszystkim za to, że w tej świątyni stałeś się szafarzem Bożych Tajemnic, że przez Twą posługę na nas spełniła się zapowiedź Chrystusa: ...ale gdy Duch Święty zstąpi na was otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami.

2. Chciałbym też podziękować za przygotowanie młodzieży do przyjęcia tego sakramentu, a więc paniom katechetkom: Celinie Kuliś i Bożenie Białowąs, za pracę na katechezie i spotkaniach z młodzieżą, rodzicom za trud wychowania, za zaangażowanie w organizację dzisiejszej uroczystości, a także prace przy porządkowaniu wnętrza i otoczenia kościoła, Wam drodzy bierzmowani za odwagę przyjęcia tego sakramentu, niech dary Ducha św, którego otrzymaliście, pomogą wam we wzrastaniu w wierze i głoszeniu jej na co dzień, świadkom i krewnym, panom organiście i kościelnemu oraz służbie ołtarza, wszystkim tu obecnym, kapłanom i wiernym za wspólną modlitwę i ukazywanie jedności Kościoła, wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i trwania przy Chrystusie naszym Panu.

3. W czwartek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela i Ostatni Nieszpór, błogosławieństwo dzieci i wianków na mszy św. o 18. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

4. Ofiary do skarbony na KUL i cele edukacyjne diecezji, Bóg zapłać!

5. W tym tygodniu kościół sprzątali p. Pupek i Pupek, Bóg zapłać, w tym tygodniu proszę p. Pupków i Orzołków (nr 17A i 16).