Aktualny tydzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2021

 

1. XII Niedziela Zwykła, można złożyć ofiary do skarbony na KUL i cele edukacyjne diecezji.

2. Od tej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej z powodów pandemicznych.

3. W prezbiterium stoją już figury Matki Bożej i Św. Jana, które po poświęceniu umieścimy na ścianie po obu stronach krzyża, całkowity koszt to 17 tys. zł. Bóg zapłać ofiarodawcom za ufundowanie tych pięknych rzeźb.

4. W minionym tygodniu naszą świątynię sprzątali państwo: Sekścińscy i Kowalewscy, Bóg zapłać! W tym tygodniu proszę p. Podlaskich i Wielbutów.

5. Zapowiedzi: Łukasz Korwek, kaw. z par. tut. i Karolina Paliwoda, panna z par. Jeże, diec. ełcka, zapowiedź pierwsza.

 

Poprzedni tydzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2021

 

1. XI Niedziela Zwykła, za tydzień będzie można złożyć ofiary do skarbony na KUL i cele edukacyjne diecezji.

2. Gościmy dzisiaj ks. prof. UKSW Andrzeja Najdę, którego rodzina pochodzi z Zabiela, na sumie będzie sprawował dziękczynną Eucharystię w 25 rocznicę święceń, otoczmy go naszą modlitwą życząc błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej.

3. Od następnej niedzieli czyli 20 czerwca przestaje obowiązywać dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej z powodów pandemicznych.

4. W minionym tygodniu naszą świątynię sprzątali państwo: Siwik i Korwek, Bóg zapłać! W tym tygodniu proszę p. Kowalewskich i Sekścińskich.

 


OGŁOSZENIE

Informujemy, że 12 maja br. zostanie uruchomiony punkt szczepień powszechnych na COVID-19 w hali sportowej KOKiS w Kolnie, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta oraz Szpital Ogólny w Kolnie. Zapisywać się tam można będzie pod numerem 989. Na najbliższy tydzień przygotowanych jest około dwustu miejsc, a na kolejne 3 tygodnie nawet około tysiąca. Jeśli ktoś jest zdecydowany, co do zaszczepienia się i chciałby wykonać to jak najwcześniej, na infolinii 989 umówi dla siebie najszybszy termin.

 

Pozdrawiam

Bajorek Mirosław

Sekretarz Miasta Kolno


 

UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE

Ograniczenie dotyczy: udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym.

Na czym polega? Na cmentarzu nie ma ograniczeń, co do liczby uczestników. Obowiązuje zasada: 1,5 metry dystansu albo  obowiązek zakrywania ust i nosa.

Od 27 marca 2021 nowe zasady: Limit osób biorących udział w uroczystościach religijnych wynosi jedną osobę na 20 m2.

Zasady przebywania w świątyni w czasie pandemii:  maksymalnie 20 osób, w maseczkach, zachowując odstępy miedzy sobą, pozostałe osoby, chcące uczestniczyć w nabożeństwie, muszą pozostać na zewnątrz, również zachowując powyższe normy.

Od 24 października 2020 nowe zasady: Limit osób biorących udział w uroczystościach religijnych wynosi jedną osobę na 7 m2.

 

Ważne! W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.

Jeżeli wydarzenie o charakterze religijnym odbywa się na zewnątrz, obowiązuje zasada 1,5 m dystansu lub obowiązek zakrywania ust i nosa.

Obowiązuje do: odwołania.