Aktualności

Czytaj więcej: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2024 - MDP OSP Zabiele I miejsce...

   22 marca 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kolnie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Reprezentanci MDP OSP Zabiele zajęli I i IV miejsce w grupie II.

Czytaj więcej: Posiedzenie Zarządu M-G ZOSP RP w Kolnie

   20 marca 2024r. w świetlicy remizy OSP Czerwone odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kolnie oraz narada Prezesów, Naczelników oraz Kierowców OSP.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2024 - MDP OSP Zabiele na podium

   W dniu 14 marca 2024 r w siedzibie Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Kolnie odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom". Reprezentacja MDP OSP Zabiele zajęła wszystkie miejsca podium grupy II oraz 3 miejsce grupy I.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2024

   10 marca 2024 r. na hali przy Szkole Podstawowej w Zabielu odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.

Czytaj więcej: Zapraszamy na Dzień Kobiet do Zabiela
   Wójt Gminy Kolno, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Kolno, Ochotnicza Straż Pożarna w Zabielu, Koło Gospodyń Wiejskich w Zabielu oraz Centrum Kultury Gminy Kolno zapraszają na coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet dnia 10 marca 2024r. w Hali Gimnastycznej SP w Zabielu.

Czytaj więcej: Straty w uprawach w 2023 r. – nabór wniosków trwa do 15 marca

   Producenci rolni, w gospodarstwach których szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych wyniosły powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji roślinnej, mogą się ubiegać o wsparcie. Wnioski do 15 marca 2024 r. przyjmują biura powiatowe ARiMR.

Czytaj więcej: Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego

   Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.