O nas

   Administratorem strony jest Kamil Sekściński. Natomiast współtwórcą witryny jest Marek Góralczyk, bibliotekarz i pracownik Centrum Kultury Gminy Kolno.

Strona powstała w 2008 roku dzięki dotacji którą biblioteka publiczna otrzymała w ramach programu "Równać Szanse 2007 - regionalny konkurs grantowy". Istnieje w internecie już 8 lat. Prezentacja strony odbyła się 1 lipca 2008 roku. 

Do sukcesów jakie osiągnęliśmy jest 1 miejsce w województwie podlaskim dla najlepszej wiejskiej strony oraz awansowanie do finału konkursu "Sołectw@ w sieci" zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, który odbył się 7 czerwca 2013r. w Senacie RP.

2 lipca 2014 roku po raz drugi uczestniczyliśmy w finale konkursu "Sołectw@ w sieci", dzięki zdobyciu 1 miejsca dla najlepszej wiejskiej strony internetowej w województwie podlaskim.

Czytaj więcej: Wersje strony

Jak strona zmieniała się przez ostatnie lata, poczynając od roku 2008.

REALIZACJA PROJEKTU

Czytaj więcej: Historia strony

   W ramach realizacji projektu „Zabiele w sieci – zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi”. finansowanego z Programu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży odbył się cykl spotkań w Bibliotece Publicznej w Zabielu z osobami zainteresowanymi projektem.