Dzień Kobiet w Zabielu

   Oj działo się działo w niedzielne popołudnie w świetlicy w Zabielu. O trzynastej życzenia wszystkim naszym paniom z okazji Dnia kobiet, złożył Wójt Gminy Kolno, Józef Bogdan Wiśniewski. Po życzeniach wraz z różami dla każdej pani wjechały dwa torty. Podczas dzielenia tortów dodatkowe życzenia paniom z Kola Gospodyń Wiejskich z Zabiela złożyli strażacy z tamtejszego OSP.

   Następnie na scenie pojawił się pierwszy zespół czyli „Zabiele Voice” Jest to zupełnie nowa formacja muzyczna i można by rzec iż właściwie to był ich premierowy występ. Kwartet wykonał znane utwory polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół działa od niedawna i mamy nadzieję, że będzie się rozwijał zarówno ilościowo jak i jakościowo.
   Po nich na scenę wkroczył Władek Kowalczyk, który niespodziewanie ujawnił swoje umiejętności poety-satyryka. W swoim wierszu „Współczesna żona” w żartobliwy sposób ukazał trudy pożycia małżeńskiego.
   „Następnie sceną zawładnął doskonale już nam znany zespół z Lachowa „Magnum Noli”. Dwanaście promieniejących kobiet i dwóch przystojnych facetów przez prawie dwadzieścia minut rozgrzewało widownię piosenkami z repertuaru Anny Jantar. Ich umiejętności wokalne z każdym występem ujawniają wyraźną „tendencję wzrostową”. Aż strach pomyśleć co będzie dalej.
   Po chwili przerwy do dzieła przystąpiła kolejna nowa grupa, która wyrasta na naszej gminie. Kabaret „Sibrzanki” zawiązał się przed miesiącem a już dziś prezentują całkiem wysoki poziom. Program „Kobiety, kobietom” składa się z klasycznych już tekstów S. Grodzieńskiej, A. Słonimskiego, J. Tuwima, M. Twaina i A. Waligórskiego. Kobiety z kabaretu udowodniły, że wiele spostrzeżeń tych satyryków jest cały czas aktualna i pewnie tak będzie jeszcze długo.
   Gdy już nieco wyciszyliśmy się po kabaretowych występach na scenie zagościli nareszcie sami faceci. Młodzi, przystojni, a do tego bardzo uzdolnieni. Mam tu na myśli Dożynkersów, którzy na ten wieczór przygotowali specjalny program. Dwie gitary akustyczne, kongo i wokal okazały się doskonałym składem na naszą kameralną salę. Szczególnie widownię rozgrzał do czerwoności przewodni motyw z filmu Desperado. Ten latynoski numer poderwał do tańca zarówno wokalistę zespołu jak i zgromadzoną widownie.
   Gdy wszyscy już ochłonęli, na Sali zapadła ciemność i po zapaleniu reflektorów mogliśmy ujrzeć charakterystyczny kufer i cztery panie z teatru z Lachowa w komedii S. Mrożka „Na pełnym morzu”. O sztuce można przeczytać w artykule opisującym premierowe wykonanie. Dziś można tylko stwierdzić, że 8 marca widać było iż opadły już premierowe emocję i aktorki z większą swadą i luzem grają swoje role.

Wkrótce zamieścimy filmy prezentujące zarówno wykonawców jak i uczestników imprezy.

Wiersz na Dzień Kobiet

Władysław Kowalczyk

Współczesna żona

Przyszedł wieczór upragniony
znów przytulę się do żony.
Ale ona wciąż biadoli,
że ją ciągle coś tam boli.
Tu ją boli, tam ją piecze,
no i znowu nasza miłość się odwlecze.
Ciągle słyszę: później, rano,
bo mnie boli dziś kolano.
No i mija kolejny wieczór ten
a tobie chłopie, pozostał tylko sen.
Rano wstajesz zachmurzony,
nie odzywasz się do żony.
Miało być tak pięknie i wspaniale,
a nic nie było wcale!

Zabiele 2015

 

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej imprezy.

Torty ufundowała firma AimControllers z Zabiela
Słodycze ufundował Jan Pieklik z Zabiela
Kwiaty dla pań z okazji Dnia kobiet zakupił Wójt Gminy Kolno
zaś prezent dla KGW zafundowali strażacy z OSP w Zabielu