Noc Świętojańska w Koźle 2013

   Tegoroczna Noc Świętojańska w Koźle zapisze się we wspomnieniach wielu uczestników. Rodzinny festyn organizowany przez Centrum Kultury Gminy Kolno pod patronatem Wójta Gminy Kolno upłynął pod znakiem smaków, kolorów, śmiechu i muzyki.

Dla członków zespołu z naszej gminy Dożynkersi to była wyjątkowa Noc - z powodzeniem zadebiutowali w roli gwiazdy.
   Sporo emocji na początek imprezy przysporzył organizatorom ulewny deszcz. Na szczęście rozpogodziło się i jeśli nie policzymy jeszcze  jednego przelotnego deszczu - pogoda nam sprzyjała. Ci, którzy zdecydowali się przyjechać nad Pisę do Kozła mogli skosztować pysznych lokalnych wyrobów przygotowanych przez koła gospodyń z Borkowa, Lachowa i Zabiela, obejrzeć wystawę zdjęć pana Sylwestra Nicewicza, czy posłuchać sporo dobrej muzyki. Dla najmłodszych był specjalnie przygotowany plac zabaw, można było zjeżdżać na zjeżdżalniach czy pomalować twarz, ale furorę w tym roku zrobiła możliwość własnoręcznego wykonania gipsowego obrazka. Zespół Bananaband i ich piesek w bloku dla najmłodszych dali popis sztuczek cyrkowych i przeprowadzili szereg konkursów. Centrum Kultury Gminy Kolno zorganizowało natomiast konkurs kulinarny, gdzie nagrody przyznawano w kategoriach: zupa (koło gospodyń z Zabiela), drugie danie ( koło gospodyń z Borkowa i Zabiela), deser ( koło gospodyń z Borkowa) i napoje ( koło gospodyń z Borkowa i Lachowa). Dania i napoje oceniało pięcioosobowe jury w którego skład wchodziły m.in. pani Michalina Borowska, dyrektor z restauracji Colnus w Kolnie i pani Monika Rogińska z Dworu Rogiński z Zabiela. Był też konkurs na najpiękniejszy wianek, szukanie kwiatu paproci. Strażacy przypomnieli o bezpieczeństwie nad wodą, a wszyscy chętni mogli zobaczyć sprzęt jakim dysponują nasze jednostki.
   Festyn był okazją do wręczenia statuetki Przyjaciela Gminy Kolno panu Sylwestrowi Nicewiczowi z Kozła, za to, że niestrudzenie dokumentuje na zdjęciach najważniejsze wydarzenia i piękno naszej gminy. Wyróżnienie pan Nicewicz przyjął z rąk wójta Tadeusza Klamy.
  Na scenie nad Pisa zaprezentowały się nasze zespoły: Zabielanki, Czerwieniacy, zespół CKGK z Lachowa, no i Dożynkersi. Warszawski Bananaband przypomniał liczne polskie i zagraniczne przeboje.Najmłodszymi wykonawcami byli uczniowie nagrodzeni w IV edycji Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki organizowanego przez Szkołę im. Orła Białego w Wykowie, dla których występ na dużej scenie był dodatkową nagrodą.
Centrum Kultury Gminy Kolno dziękuje za wsparcie w przygotowaniu festynu sponsorom: Agro Pasze Zbigniew Szymański, PHU Kazimierz Florczyk i pani Jadwidze Kołowajtys.