Fot. www.gminakolno.pl

   5 czerwca 2018 roku w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Jesteś mocny? Bądź pomocny”  zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w gminie Kolno.  Do udziału w nim zaproszono uczniów szkół gminnych. Nagrodzona została klasa II a z gimnazjum w Zabielu.

  - Aby wziąć udział w akcji wystarczyło zrobić coś dobrego dla swojej szkoły, miejscowości, osób starszych, niepełnosprawnych czy przyrody, a wykonane zadanie zaprezentować w formie krótkiego filmu – informuje Krystyna Kajko, dyrektor GOPS w Kolnie.

Film wykonany przez gimnazjalistów z Zabiela dotyczył ich działań podjętych na rzecz zwierząt z przytuliska „Zwierzęca Polana” w Rogienicach Wypychy. Młodzież nie tylko pomagała na miejscu  np. sprzątając padoki, ale też w szkole, gdzie prowadzili m.in. akcje sprzedaży babeczek czy gofrów i tostów zbierając w ten sposób fundusze potrzebne przytulisku. Jak podkreślała pani Małgorzata Dawid, która wraz z Elżbietą Kalatą koordynowały i wspierały uczniów klasy II a w działaniach na rzecz zwierząt, dzięki postawie tych aktywnych uczniów w akcję zaangażowała się cała szkoła i rodzice.

Nagrodą dla laureatów konkursu są dyplomy i pamiątkowe kubeczki wręczone uczniom klasy IIa przez sekretarza gminy Kolno Adama Masłowskiego i przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego Agnieszkę Magdę Bałdygę oraz bilety do kina ufundowane przez Wójta Gminy Kolno w ramach środków przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 r. Dyplomy z podziękowaniem za zaangażowanie otrzymały również panie Małgorzata Dawid i Elżbieta Kalata oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabielu pani Ewa Lipnicka.

Galeria zdjęć: www.gminakolno.pl