Sylwia na podium w finale województwa

  Tradycyjnie już w maju odbyła się Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Gimnazjaliści z całego powiatu swoje zmagania rozpoczęli zawodami powiatowymi na stadionie w Kolnie dnia 16 maja.

Naszą gminę reprezentowała liczna grupa gimnazjalistów z Zabiela (32 uczniów). Zawodnicy mogli się sprawdzić w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych tj.: bieg skok i rzut. W każdej z konkurencji 5-ciu najlepszych zawodników awansowało do półfinału wojewódzkiego. Udało się to 16-tu naszym uczniom, w tym niektórzy w dwóch a nawet trzech konkurencjach. Najlepsze wyniki to sztafeta dziewcząt 4x100m II miejsce, a w konkurencjach indywidualnych:

 Sylwia Pijanowska – I miejsce w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem

 Szymon Kordal – I miejsce w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem

 Patrycja Kozioł – II miejsce w biegu 1000m

 Milena Kordal – II miejsce w pchnięciu kulą

    Półfinał wojewódzki odbył się 20 maja w Łomży. Zawody te z najlepszym wynikiem ukończyła Sylwia Pijanowska, która dwukrotnie stawała na podium:

 I miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 10,95

 I miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 28,96

b_250_200_16777215_00_images_stories_2015_polfinal_lomza_2015.JPG    Bardzo mało zabrakło Patrycji Kozioł by dostać się na finał wojewódzki, udało się więc to tylko Sylwii. Finał Gimnazjady w Lekkiej Atletyce odbył się 30 maja w Białymstoku. Sylwia miała okazję zmierzyć się z najlepszą 16tką z całego województwa. Bardzo poważnie podeszła do zawodów, a efekt wielu godzin pracy przez cały rok szkolny nie poszedł na marne. Sylwia ustanowiła swój rekord  życiowy w pchnięciu kulą 11,10 i zajęła III miejsce. W rzucie dyskiem uplasowała się na VI miejscu. Zarówno opiekun Sylwii (P. Agnieszka Chutkowska) jak i ona sama są zadowolone z wszystkich sukcesów Sylwii w tym roku szkolnym.

 A. Chutkowska

GALERIA ZDJĘĆ:

Etap powiatowy TUTAJ

Półfinał wojewódzki - TUTAJ

Finał wojewódzki - TUTAJ