IV Majowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Kolno

W dniach 27 i 29 maja w ZSS w Zabielu, z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprint” odbył się IV Majowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Kolno. Impreza dla uczniów gimnazjum i szkół średnich Gminy i Miasta Kolno mogła odbyć się dzięki dotacji z budżetu Gminy Kolno. W rywalizacji sportowej wzięło udział 5 szkół: ZST w Kolnie, I LO Kolno, ZSEiO nr 6 w Łomży, Gimnazjum Zabiele oraz po raz pierwszy ZSZ w Piszu.

    Pierwszego dnia zmagania rozpoczęły dziewczęta. Zawodniczki z czterech szkół przywitał Zarząd UKS „Sprint” oraz Pani Wicedyrektor Małgorzata Łosiewska. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Dziewczęta stoczyły wspaniałe, pełne emocji mecze, a poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie wygrały najbardziej doświadczone zawodniczki z Łomży.
  Kolejnego dnia zmagania rozpoczęli chłopcy, których serdecznie przywitała Pani Dyrektor Ewa Lipnicka. Zgłosiły się trzy drużyny, w związku z tym mecze rozegrane zostały do trzech wygranych setów. Najlepsi okazali się chłopcy z Pisza, którzy nie oddali nawet seta. Natomiast wspaniałą walkę stoczyli chłopcy z ZST w Kolnie z gimnazjalistami z Zabiela. Mecz skończył się dopiero w piątym secie! Chłopcy stworzyli ciekawe, sportowe widowisko, wspaniale się przy tym bawiąc i rozbawiając całe trybuny kibiców. Ostatecznie, ku uciesze kibiców, mecz wygrali gimnazjaliści.
Wszystkie drużyny otrzymały napoje i dyplomy, a trzy najlepsze również puchary. Zarząd UKS „Sprint” w Zabielu serdecznie dziękuje wszystkim opiekunom za przygotowanie drużyn oraz uczestnikom za aktywny udział w imprezie. Podziękowania również dla Mateusza Żochowskiego za pomoc w sędziowaniu. Organizatorów bardzo cieszy fakt, iż w każdym zespole znaleźli się absolwenci Gimnazjum w Zabielu. Mamy nadzieję że za rok impreza będzie równie udana.

Prezes UKS „Sprint”
Agnieszka Chutkowska