Fot. www.gminakolno.pl

   Pierwsza w naszej gminie cyfrowa pracownia językowa właśnie zaczęła funkcjonować w Zespole Szkół Samorządowych w Zabielu. Z nowoczesnego laboratorium językowego Mentor PC korzystać będą zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie szkoły podstawowej.

    Zanim jednak nowoczesny sprzęt zakupiony ze szkolnych oszczędności trafił do Zabiela trzeba było odpowiednio przygotować salę lekcyjną. Remont pomieszczenia przeprowadzili pracownicy z ekipy remontowo – budowlanej działającej w ramach Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Gminy Kolno, a wspierał ich szkolny konserwator. W efekcie tuż po zimowych feriach nowa pracownia językowa była już gotowa. W skład wyposażenia pracowni poza odpowiednimi meblami weszły: jednostka centralna systemu językowego, Nawigator – rozbudowany program do sterowania pracownią z komputera, oprogramowanie magnetofonu cyfrowego z trenerem wymowy, przyłącza do 24 stanowisk uczniowskich, słuchawki z mikrofonem, okablowanie, wzmacniacz wbudowany w jednostkę centralną, głośnik do zabudowy w biurku oraz notebook. Tego typu pracownia daje ogromne możliwości zarówno pracy indywidualnej ucznia, pracy w parach czy pracy w grupach. W każdym trybie możliwe jest nagrywanie wypowiedzi na magnetofon nauczyciela, a uczeń ma podsłuch swojego głosu. Program Nawigator daje możliwość podłączenia 8 źródeł dźwięku, czy podzielenie słuchaczy na dwie grupy, które jednocześnie mogą realizować różne programy. Nauczyciele z ZSS w Zabielu przeszli stosowne szkolenie z zakresu wykorzystywania tego sprzętu. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu nowa pracownia daje szerokie możliwości nie tylko do nauki języków obcych.

- To pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia cyfrowa pracownia językowa w naszych szkołach – zapowiada Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Znajomość języków obcych, a w szczególności poprawnej wymowy to dziś podstawa, dlatego naszym planem jest, by każdy uczeń w naszej gminie miał możliwość korzystania z takiego nowoczesnego językowego laboratorium.
Koszt wyposażenia pracownik językowej w Zabielu to nieco ponad 19 tys. zł.

Galeria zdjęć TUTAJ