Fot. www.gminakolno.pl

   Uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Kolno odbyła się 24 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych w Zabielu. Na wyróżnienie zapracowało w tym roku 28 uczniów z naszych szkół.

   Nagrody przyznawane są na podstawie zarządzenia Wójta Gminy Kolno z 12 maja 2011 roku. Otrzymują je uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym mogą poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami w różnych dziedzinach.

   W pierwszej kolejności aparaty cyfrowe i pamiątkowe trofea trafiły do rąk laureatów, bądź finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Następnie nagrodzeni zostali uczniowie, którzy mogą się poszczycić innymi osiągnięciami. Nagrody uczniom wręczał pan Tadeusz Klama, wójt gminy Kolno oraz dyrektorzy szkół. Nagrodzeni to:

1.Jedyna w gronie wyróżnionych podwójna laureatka Patrycja Paliwoda, uczennica Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. Patrycja zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym. Uczennicę do konkursu przygotowywali nauczyciele: pani Beata Szewczyk i Dariusz Przestrzelski.

2.Aleksandra Sakowska, uczennica Szkoły Podstawowej im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Warto dodać, że Aleksandra zdobyła również wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Zawsze fair play”. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Iwona Bielamowicz.

3.Patrycja Banach uczennica Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Patrycja również może pochwalić się wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim organizowanym przez Związek Piłsudczyków. Patrycja otrzymała wyróżnienie za wiersz. Uczennicę do konkursu przygotowywał pan Jacek Bagiński.

4.Klaudia Truszkowska uczennica Szkoły Podstawowej w Lachowie – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Uczennicę przygotowywała pani Monika Bągart.

5.Izabela Filipkowska , uczennica Szkoły Podstawowej w Lachowie zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Z uczennicą pracowała pani Monika Bągart.

6.Alicja Zduńczyk, uczennica Szkoły Podstawowej w Lachowie, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Monika Bągart.

7.Marzena Przyborowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Lachowie, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Z Marzeną pracowała pani Monika Bągart.

8.Michał Zabielski uczeń Gimnazjum w Lachowie zdobył tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Michała przygotowywała pani Barbara Wądołowska.

9.Lidia Ruchała uczennica Gimnazjum w Zabielu, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Z uczennicą pracowała pani Wiesława Wiśniewska.

10.Sylwia Dobrowolska, uczennica Gimnazjum w Zabielu, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Sylwia pracowała pod kierunkiem pani Wiesławy Wiśniewskiej.

11. Natalia Ałajko, uczennica Gimnazjum w Zabielu, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Uczennicę przygotowywała pani Wiesława Wiśniewska.

12.Karolina Banach, również uczennica Gimnazjum w Zabielu laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do konkursu przygotowywała ją pani Małgorzata Łosiewska.

13. Magdalena Kossakowska, uczennica Gimnazjum w Zabielu, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Z uczennica pracowała pani Joanna Kuczewska.

14. Weronika Sielawa, uczennica Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. Weronika miała średnią ocen 5,12 na pierwsze półrocze oraz zdobyła wyróżnieniem w wojewódzkim konkursie recytatorskim Poezji Karola Wojtyły w Kleosinie. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Beata Szewczyk.

15. Nagroda dla drużyny siatkarskiej ze Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie. Siatkarki z Borkowa zdobyły 1 miejsce w powiatowych igrzyskach w piłce siatkowej, 1 miejsce w półfinałach grupy zachodniej, 1 miejsce w finałach grupy zachodniej, a w finale wojewódzkim uplasowały się na VII miejscu. Ciekawostką jest, że dziewczęta te z sukcesem zaprezentowały się również w półfinale grupy zachodniej w piłce nożnej dziewcząt zajmując IV miejsce. W drużynie gra również w/w Weronika Sielawa. Drużynę prowadzi pan Sławomir Dymek. Nagrodę otrzymały:

- Natalia Patalan gra w drużynie, a dodatkowo może tez pochwalić się wyróżnieniem w wojewódzkim konkursie recytatorskim Poezji Karola Wojtyły w Kleosinie.

- Paulina Truszkowska, gra w drużynie, a dodatkowo może poszczycić się średnią ocen za pierwsze półrocze 5,27, brała też udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim Poezji Karola Wojtyły

- Aleksandra Terepka

- Małgorzata Terepka

- Aleksandra Wyrwas

- Izabela Filipkowska

- Wiktoria Skrodzka

- Katarzyna Wykowska

- Marta Sielawa

- Julia Salwowska

- Patrycja Chaberek

16. Najmłodszym laureatem jest Bartosz Góralczyk, uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Lachowie, który może poszczycić się tytułem finalisty wojewódzkiego etapu IV ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyn w ruchu”. Wychowawczynią Bartosza jest pani Ewa Miłosek.

17 Jakub Pupecki uczeń Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Janowie, uzyskał 3 miejsce za pracę literacką w kategorii list w I ogólnopolskim oraz III międzyszkolnym konkursie młodych twórców „Kardynał Stefan Wyszyński – Patron Ważnych Spraw”. Ucznia przygotowywała pani Aneta Roman.

18. Mateusz Konstanty uczeń Gimnazjum w Zabielu, zajął I miejsce w skoku w dal w gimnazjadzie województwa podlaskiego z wynikiem 6,29 i będzie reprezentował naszą gminę i województwo na etapie krajowym tych zawodów. W szkole jego opiekunem był Grzegorz Serafin.

   Rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne od Wójta Gminy Kolno Tadeusza Klamy, a nauczyciele dyplomy z podziękowaniami.

   Uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Kolno połączona była z dniem otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Samorządowych w Zabielu. Z tej okazji uczniowie tej szkoły zaprezentowali się pięknie śpiewając oraz przedstawiając scenkę nawiązującą do bajki o Czerwonym Kapturku. Następnie uczniowie klas VI z naszych szkół podstawowych zwiedzali gmach szkoły, oraz obejrzeli pokaz przygotowany przez ułanów.

Nagrodzonym ich rodzicom i nauczycielom gratulujemy!

Więcej zdjęć TUTAJ