Fot: www.zsszabiele.edupage.org

„Spółdzielnia Dobrych Serc dla Artura”

„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”, pisał Henryk Sienkiewicz.

10 stycznia, w piątkowy wieczór słońce ogrzewało swym ciepłem wszystkich zgromadzonych na charytatywnym koncercie pt. „Wieczór kolęd dla Artura”. Odbył się on za sprawą uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu, którzy przystąpili do programu Banków Spółdzielczych - „TalentowiSKO”, rozwijającego działanie Szkolnych Kas Oszczędności i wspierającego talenty wśród dzieci i młodzieży.

Do zadań, jakie program stawia przed jego uczestnikami, należą m.in. działania na rzecz lokalnej społeczności. Szkoła w Zabielu postawiła na wsparcie jednego ze swoich absolwentów, Artura Wyrwasa, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku jest niepełnosprawny. Komunikuje się z otoczeniem jedynie dzięki zachowaniu motoryki jednej gałki ocznej. Szansą na jego szerszą komunikację byłby zakup urządzenia reprezentującego technologię eyetrackingu, czyli śledzenia ruchu gałek ocznych przez kamery umieszczone na komputerze. Przystępując do programu, szkoła obrała sobie za cel zebranie jak największej ilości środków na kupno tego urządzenia. Cel ten pragnie osiągnąć, organizując różnego rodzaju lokalne akcje.

Pierwsza z nich to  „Wieczór kolęd dla Artura” , który przygotowała wraz z uczniami nauczycielka - p. Ewa Kiełczewska. Na koncert licznie przybyli mieszkańcy gminy Kolno. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządu gminnego i lokalnych instytucji, przedsiębiorcy, społeczność ZSS w Zabielu. Gościem honorowym była mama Artura, która nie kryła wzruszenia. Od zgromadzonych otrzymała wiele ciepłych słów wsparcia.

Na scenie zaimprowizowanej w szkolnej hali sportowej wystąpili utalentowani uczniowie gimnazjum, wykonując kolędy i pastorałki z różnych stron świata. Za ich sprawą widzowie zostali wprowadzeni w magiczny, rodzinny klimat świąt.

Wśród gości rozprowadzono symboliczne „cegiełki”, których sprzedaż wesprze Artura w walce z chorobą. Udało się zebrać 5715zł. Wielu przybyłych zaoferowało też pomoc przy organizacji kolejnych przedsięwzięć.

Społeczność ZSS w Zabielu w imieniu Artura pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy tego wieczoru zechcieli wspólnie przywołać magię świąt i szczodrze wesprzeć akcję.

Wpłat na rzecz Artura można dokonywać też na nr konta:

13 8754 0004 0002 0109 3000 0030 /

E. Kalata, n-l ZSS w Zabielu

Więcej zdjęć TUTAJ