Siatkarskie Święto w Zabielu | Fot. Agnieszka Chutkowska

   W dniach 28 i 29.05.2015r w ZSS w Zabielu, z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprint” odbył się VI Majowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Kolno.

Impreza adresowana była do uczniów gimnazjum i szkół średnich W rywalizacji sportowej wzięło udział 5 szkół: ZST Kolno, I LO Kolno, ZSEiO nr 6 Łomża, Gimnazjum Kolno oraz Gimnazjum Zabiele. Głównym celem imprezy jest integracja zawodników, którzy niebawem mogą znaleźć się w jednej szkole i tym samym drużynie. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

   Rozgrywki rozpoczęły drużyny męskie: dwa gimnazja i dwie szkoły średnie. Emocji nie zabrakło, bowiem do końca ważyły się losy trzech drużyn a każda z nich mogła zająć I, II i III miejsce. Na początku ZST Kolno wygrał 2:0 z I LO Kolno, następnie (ku zdziwieniu kibiców) przegrał z Gimnazjum Kolno 2:1. Gimnazjaliści z Kolna z formą idealnie trafili na Turniej Majowy. W kolejnym spotkaniu dzielnie walczyli z I LO Kolno ale przegrali 2:1.  Ta sytuacja spowodowała, że każda z tych trzech drużyn zdobyła po 5 pkt. A o miejscu na podium zdecydował lepszy stosunek setów. Puchary i dyplomy wszystkim drużynom wręczyli: Pan Piotr Glinka Dyrektor ZOPO oraz Pani Ewa Lipnicka Dyrektor ZSS w Zabielu.

   Kolejnego dnia swoje mecze rozegrały dziewczęta: trzy szkoły średnie i gospodarze: Gimnazjum Zabiele. Dziewczęta stoczyły wspaniałe, pełne emocji mecze. Tak samo jak u chłopców nie zabrakło niespodzianek. Największą z nich była na pewno wygrana gimnazjalistek z Zabiela z ZSEiO z Łomży. Nie udało się to żadnej z kolneńskich szkół  średnich, które z Ekonomikiem przegrały 2:0. Poziom był tak wyrównany, że do ostatniej chwili nie było lidera. ZST z Kolna męczył się również z gimnazjalistkami w Tie-break’u. Dziewczęta z Mickiewicza natomiast w ostatnim meczu zebrały siły i pokonały Gimnazjum Zabiele 2:0. Co prawda znów mógł być Tie-break bo w drugim secie było już 25:25 ale opanowanie starszych koleżanek przyniosło zwycięstwo. Każdy z trenerów może być dumny ze swojej drużyny, która pokazała kawał dobrej siatkówki. O pierwszym miejscu zdecydował więc lepszy stosunek setów. Dziewczęta z Łomży wygrywają więc już po raz czwarty turniej w Zabielu.

   Dekoracji dziewcząt dokonał Wójt Gminy Kolno Pan Józef Wiśniewski oraz Dyrekcja ZSS w Zabielu. Na koniec Pan Wójt, który wcześniej bacznie oglądał zmagania siatkarek, nie krył zachwytu nad bardzo wysokim poziomem gry. Wszyscy opuszczali salę w Zabielu w miłym nastroju, a niebawem znów spotkamy się w podobnym gronie na turnieju w Kolnie.

   Każda z drużyn otrzymała dyplomy a trzy najlepsze również puchary. Wyróżniono także najlepszego zawodnika i zawodniczkę turnieju. Zarząd UKS „Sprint” w Zabielu serdecznie dziękuje wszystkim opiekunom za przygotowanie drużyn oraz uczestnikom za aktywny udział w imprezie. Podziękowania również dla Mateusza Szymańskiego i Mariusza Kuliś za sędziowanie. Organizatorów bardzo cieszy fakt, iż co roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wyniki rywalizacji:

Dziewczęta:                                                               Chłopcy:

I miejsce –   ZSEiO nr 6 w Łomży   5 pkt. (5:2)          ZST Kolno                    5 pkt. (5:2)

II miejsce –  ZST w Kolnie              5 pkt. (4:3)          Gimnazjum Kolno         5 pkt. (5:3)

III miejsce – Gimnazjum w Zabielu 4 pkt. (3:4)          I LO Kolno                    5 pkt. (4:3)

IV miejsce – I LO Kolno                 4 pkt. (2:3)          Gimnazjum Zabiele       3 pkt. (0:6)

Najlepszy Siatkarz – Mateusz Rejka (ZST Kolno)

Najlepsza Siatkarka – Sylwia Pijanowska (Gimnazjum w Zabielu)

                                                                                             

 Prezes UKS „Sprint”

 Agnieszka Chutkowska

Galeria zdjęć - Fot. Agnieszka Chutkowska

Chłopcy:

https://photos.google.com/u/0/album/AF1QipNwMQLvEG8_ozxMHnA5kG0a5OO225j78Pb4B6G-

Dziewczęta:

https://photos.google.com/share/AF1QipM593XkZAfIsuucC6z4y6AkiOf0drPcK9KF8jL-ZxoSmyddepzzO_nKtesLlaiaEg?key=TXV6aFhIc1BXSE5pT0hCVkQtdEplanVWNVAzZDNR