V Majowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Kolno

W dniach 28 i 29.05.2014r w ZSS w Zabielu, z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sprint” odbył się V Majowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Kolno.

Impreza dla uczniów gimnazjum i szkół średnich Gminy, Miasta Kolno oraz zaprzyjaźnionych szkół mogła odbyć się dzięki dotacji z budżetu Gminy Kolno. W rywalizacji sportowej wzięło udział 6 szkół: I LO Kolno, ZST Kolno, ZSEiO nr 6 Łomża, ZSZ Pisz, Gimnazjum Kolno oraz Gimnazjum Zabiele.

Pierwszego dnia zmagania rozpoczęły dziewczęta. Zawodniczki z czterech szkół przywitał Zarząd UKS „Sprint”, Dyrektor ZOPO Gminy Kolno Pan Józef Wiśniewski oraz Dyrektor ZSS w Zabielu Pani Ewa Lipnicka. Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Dziewczęta stoczyły wspaniałe, pełne emocji mecze, a poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie wygrały najbardziej doświadczone zawodniczki z Łomży, które już po raz trzeci wygrywają w tym turnieju.

Kolejnego dnia zmagania rozpoczęli chłopcy, również 4 drużyny . Najlepsi okazali się chłopcy z Pisza, którzy bronili tytułu z roku poprzedniego. Wspaniałą walkę stoczyli chłopcy z obu gimnazjów, pierwszy set zakończył się 27:25 dla Zabiela, ale ostatecznie Kolno wygrało w Tie-break’u.

Imprezę zorganizowali nauczyciele w-f z ZSS w Zabielu (A. Chutkowska, J. Sekścińska, G. Serafin) czyli Zarząd UKS „Sprint” w Zabielu. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze również puchary. Wyróżniono także trenerów wygranych drużyn, statuetki te ufundował Pan Kossowski z „Dako” w Kolnie. Zarząd UKS „Sprint” w Zabielu serdecznie dziękuje wszystkim opiekunom za przygotowanie drużyn oraz uczestnikom za aktywny udział w imprezie. Podziękowania również dla Bartłomieja Rogińskiego oraz Mateusza Żochowskiego za sędziowanie. Organizatorów bardzo cieszy fakt, iż co roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i już teraz zapraszamy za rok!                                         

     Wyniki rywalizacji:

Dziewczęta:                                         Chłopcy:

I miejsce –   ZSEiO nr 6 w Łomży      ZSZ w Piszu       

II miejsce –  ZST w Kolnie                   I LO Kolno

III miejsce – I LO Kolno                       Gimnazjum w Kolnie   

IV miejsce – Gimnazjum w Zabielu    Gimnazjum w Zabielu

Najlepsza Siatkarka – Magda Kordal (ZSEiO nr 6 w Łomży)

Najlepszy Siatkarz – Norbert Nowicki (ZSZ w Piszu)

Prezes UKS „Sprint”   

Agnieszka Chutkowska