Piłkarki z Zabiela w finale województwa!

   15 edycja turnieju Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych w Polsce turniejów piłkarskich dla młodzieży szkolnej. Głównym celem projektu jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia, przede wszystkim wśród młodzieży. W tym roku gramy pod hasłem „Bądź aktywny, dołącz do gry!”, a ambasadorem turnieju jest Robert Lewandowski.

   Do udziału w Coca-Cola Cup zapisało się 3495 drużyn chłopców i dziewcząt z całej Polski. W województwie podlaskim zgłosiło się 59 drużyn dziewcząt, które zostały podzielone na 16 grup. Drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Zabielu pierwszy etap rywalizacji rozpoczęła 15 kwietnia w Łomży. Nasze gimnazjalistki pokonały tam 3 zespoły z Łomży: PG Łomża 9, PG Łomża 2 i Gimnazjum Katolickie Łomża. Dwie najlepsze drużyny przeszły do kolejnego etapu. II runda odbyła się w Turośli 19 kwietnia. Tam nasze dziewczyny uległy tylko Gimnazjum z Turośli 0:1, a pokonały PG Łomża 2 (2:0) i PG Danówek (3:0). Po tym etapie w rywalizacji wojewódzkiej zostało już tylko 16 drużyn, które po losowaniu dobrano w pary. Nasze piłkarki trafiły na PG Rutki Kossaki. Nasze piłkarki trochę zwątpiły gdy okazało się, że są to Mistrzynie Coca-Cola Cup woj. podlaskiego w 2011 i 2012r.! Mimo tego podjęliśmy wyzwanie i z wielkimi nadziejami, 13 maja pojechaliśmy do Zambrowa, na mecz o wejście do finału woj. Zgodnie z przewidywaniami mecz był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 1:1. Dogrywka nie zmieniła wyniku, w związku z tym czekał nas horror, czyli rzuty karne. Nasz wspaniały bramkarz Paulina Sadowska z Zaskrodzia po raz kolejny nas nie zawiodła, obroniła 2 z 4 karnych! Ostatecznie nasza drużyna wygrała w karnych 3:2 i awansowała do finału wojewódzkiego!

   26 maja w Białymstoku odbył się finał województwa podlaskiego Coca-Cola Cup 2013. Nasze wspaniałe piłkarki dzielnie walczyły ale nie udało się przejść do fazy pucharowej. Udział w finale, traktują jako swój sukces, a przede wszystkim za wspaniałą zabawę. Podczas finału w „Strefach Aktywnego Życia” na zawodniczki czekało wiele dodatkowych aktywności i konkursów o charakterze sportowym. Nie zabrakło też spotkań z ekspertami w dziedzinie żywienia czy nawadniania organizmu.
   Wszyscy zawodnicy, którzy zostali zgłoszeni do udziału w rundzie eliminacyjnej turnieju, dostali „Zestaw startowy”, składający się z upominków od organizatora, firmy Coca-Cola. Natomiast w finale wojewódzkim każda drużyna, dostała komplet strój piłkarskich firmy adidas (koszulka, spodenki, getry) oraz dres dla opiekuna. Zdobyte doświadczenie na pewno przyda się naszym młodym piłkarkom za rok!


Skład drużyny: Paulina Sadowska – bramkarz, Joanna Sekścińska, Paulina Karwowska, Wioletta Siwik, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Burzyńska, Małgorzata Góralczyk, Joanna Kordal, Natalia Ruchała, Ewelina Kordal, Katarzyna Prusinowska.

Agnieszka Chutkowska