Sukcesy taekwondzistów

28 maja Borne Sulinowo było organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieży w taekwondo Olimpijskim. Województwo Podlaskie reprezentowało 2 zawodniczki - obie to mieszkanki Zabiela!

Mimo iż w całym woj. podlaskim zarejestrowanych w Polskim Związku Taekwondo jest 5 klubów to żaden zawodnik województwa poza Zabielankami nie wywalczył kwalifikacji do finału mistrzostw Polski.Zawody rozgrywały się na 3 matach i wystartowało w nich ponad 200 zawodników w tym kadra olimpijska.

Justyna Korwek-zeszłoroczna brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( kat + 68 ) uległa zawodniczce z Bornego Sulinowa 1-2 zajmując miejsce piąte.

Druga z zawodniczek Patrycja Sekścińska w pierwszej walce spotkała się z późniejszą zwyciężczynią całej kategorii, jednak w repasażu ostatecznie nie pozwoliła sobie odebrać medalu i swoją drugą walkę wygrała 9-1 zajmując na podium 3 m-ce i brązowy medal.

Zawodniczki ćwiczą w sekcji Kolneńskiej już drugi rok.Od czerwca dodatkowe treningi na które może przyjść każde dziecko odbywać się będą w soboty o godz 10 w Zabielu. Za możliwość prowadzenia zajęć i wsparcie trener Tomasz Myśliński chciałby podziękować Wójtowi Tadeuszowi Klamie i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno "Integracja".