Wycieczka do Sanktuarium Święta Woda

   W dniu 27.09.2015 w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie oraz Sokółki wzięły udział członkinie kół seniora, kół gospodyń wiejskich oraz osób wspierających i działających przy Centrum Kultury Gminy Kolno.

W ramach obchodów Dnia Jedności Rolniczej w sanktuarium odprawiona został msza celebrowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Białostockiej dr hab. Henryka Ciereszkę. Na ołtarzu złożono dary w tym kosz ufundowany przez naszą pielgrzymkę. Na koniec uroczystości wszystkim uczestnikom do wspólnego podzielenia się rozdano chleby jako symbol pracy rolnika.
   Kolejnym etapem wycieczki była Sokółka a dokładniej, Sanktuarium św. Antoniego w Sokółce. Tu w sanktuarium modliliśmy się w miejscu Cudu Eucharystycznego, który dokonał się w 2009 roku, w kaplicy Wystawienia Najświętszego Sakramentu, w której wystawiona jest Cząstka Ciała Pańskiego określana, jako „cud eucharystyczny”. To miejsce szczególne, gdzie każdy jeśli tylko chce może doświadczyć czegoś wyjątkowego.