Fot. www.gminakolno.pl

   Pierwszy dzień tegorocznego lata był jak słowa poety „…a lato piękne było tego roku”. Krótkie mżawki nie były w stanie zakłócić przebiegu kolejnej edycji „Nocy Świętojańskiej w Koźle”.

Impreza zaczęła się od konkursów sprawnościowych dla widowni, prowadzonych przez druha Władysława Kowalczyka. Największy entuzjazm wywołał konkurs w „chwytaniu jajka”. Wzięła w nim udział min duet składający się z zastępcy wójta Gminy Kolno – Piotra Glinki i przewodniczącego Rady Gminy Kolno – Wojciecha Jermacza, a zaznaczyć trzeba że jajka były surowe. Następnie do zabawy przystąpili najmłodsi. Wraz z animatorami z grupy Amatum mogli poczuć się jak rycerze. Zakładanie kolczugi, nauka szermierki i zabawy rycerskie były doskonałą okazją dla dzieci aby choć trochę poczuć klimat średniowiecza.

Następnie na scenę wkroczyli członkowie lokalnych zespołów. Uczestnicy festynu mogli więc wysłuchać mini koncertów Czerwieniaków, Magnum Noli, Matrix i Dożynkersów. Wystąpiły również dwa kabarety. Pierwszy to Kabaretowy Taniec Masek – uczestnik programu Mam Talent. Wyjątkowa mieszanka tańca, humoru i specjalnie pod tą okoliczność przygotowanych masek , dzięki którym wszyscy widzowie będą jednocześnie bohaterami przedstawienia. Zaś jako drugi wystąpił kabaret Sibrzanki z Borkowa. Pomimo, iż był to ich dopiero drugi występ to kobiety nie poddały się tremie wielkiej sceny i doskonale rozbawiały widownie.

Jak co roku około godziny 22 przygotowano niespodziankę nawiązującą do Nocy Kupały. W tym roku mogliśmy obejrzeć niesamowity taniec ognia w wykonaniu grupy Turkus z Warszawy. Całość imprezy zakończyła się tradycyjnym puszczaniem wianków i słupami ognia.

Organizatorzy składają szczególne podziękowania kobietom z Kół Gospodyń Wiejskich w Borkowie i Zabielu za przygotowanie i serwowanie wspaniałych potraw regionalnych, oraz druhom z OSP w Czerwonem i Zabielu za zabezpieczenie imprezy i pomoc w jej organizacji.

Galeria zdjęć TUTAJ