Festyn Rodzinny 2014

   Dnia 8 czerwca już piąty  raz – a więc prawie tradycja – w Zabielu zorganizowany został festyn rodzinny.

Podobnie jak w zeszłym roku rozpoczął się od krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez 6 Wielopoziomową Drużynę Harcerską Asteria z Zabiela i przez zespół Zabielanki. Następnie młodsza część widowni  udała się na plac przed świetlicą zaś dorośli częstowali się kawą i ciastem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabielu. Do słodkiego przygrywała muzyka „na żywo” czyli akordeonista z zespołu Matrix.

   Na dworze zaś… istny szał! Dzieci mogły brać udział w wielu zabawach i konkursach przygotowanych i przeprowadzonych przez strażaków z OSP. Woda lała się strumieniami co przy pięknej słonecznej pogodzie stanowiło wspaniałą ochłodę i relaks. Konkursy sprawnościowe prowadzone przez druha Władysława Kowalczyka okazały się takim hitem, że w pewnym momencie do zabawy włączyli się również rodzice. Szczególną popularnością cieszyło się przeciąganie liny. Ciągnęły ją różne płcie i grupy wiekowe. Rywalizacja doszła do takiego stopnia, że w ostatnim ciągnięciu po każdej ze stron znalazło się po ponad 20 osób. W między czasie każdy mógł posmakować wspaniałej grochówki zafundowanej przez Dwór Rogińskich. Były też słodycze – ufundowane przez radnego Jana Pieklika. Na miłośników łączenia smaków czekały kiełbaski z grilla i lody.

   No i finał! A trzeba przyznać, że finał był z pompą! Strażacy zafundowali dzieciom zimę w środku lata. Piana na trawniku przy świetlicy spowodowała istne szaleństwo wśród najmłodszych, którzy nurkowali w niej niczym w śnieżnym puchu.

   Imprezę zorganizowało Centrum Kultury Gminy Kolno, przy współudziale OSP a także Koła Gospodyń w Zabielu. Podobne festyny w okresie letnim odbędą się w Czerwonem, Brzozowie, Lachowie i Borkowie.