Litwini w Gminie Kolno

   22 czerwca br. odwiedzili nas członkowie Lokalnej Grupy Działania "NEMUNAS" z Litwy.

Celem wizyty było zapoznanie się z naszym regionem, działalnością Lokalnej Grupy Działania Fundacja „Kraina Mlekiem Płynąca” oraz projektami jakie realizujemy w ramach programu LEADER. W trakcie pobytu goście z Litwy odwiedzili dwie gminy wchodzące w skład LGD: Mały Płock i Kolno.
W Małym Płocku, oprócz siedziby Fundacji, goście z Litwy mogli zobaczyć efekty realizacji m. in. projektów pn.: Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Płocku, Wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Płocku oraz ,,Świat igłą malowany”.
   Natomiast gmina Kolno zaprezentowała Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle, świeżo wyremontowany obiekt w Czerwonem (siedziba biblioteki) oraz  projekty pn. Noc Świętojańska w Koźle i Dożynki Gminne. Ponadto przedstawiciele LGD "NEMUNAS" uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Kolno Tadeuszem Klamą, a także  przedstawicielami Stowarzyszenia KaFCuki i Zespołu Czerwieniacy. W trakcie wizyty swój dorobek artystyczny zaprezentowały Zabielanki i Czerwieniacy (zespoły z gminy Kolno).
Delegacji litewskiej przewodniczył Prezes LGD "NEMUNAS" Egidijus Giedraitis.

materiał Fundacji Kraina Mlekiem Płynąca, zdjęcia Marek Góralczyk
Relacja z wizyty także na Facebooku TUTAJ