Dzień Gminy Kolno

   Dnia 23 maja 2010r w Zabielu odbyło się wyświęcenie i przekazanie sztandaru Gminy Kolno. Po uroczystej mszy św. w Zabielu w parafii św. Jana Ewangelisty wszyscy przemaszerowali przy dźwiękach orkiestry strażackiej z Kolna i poprzedzających ich mażoretek, przeszli na plac przy Zespole Szkół Samorządowych w Zabielu gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Przybyłych gości powitał gospodarz Gminy Kolno Wójt Tadeusz Klama. W uroczystości brali udział: wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Mieczysław Bagiński, członek Zarządu Jacek Piorunek, starosta kolneński Henryk Duda, burmistrz Kolna Andrzej Duda, wójtowie i księża z powiatu, radni wojewódzcy, powiatowi i gminni oraz ks. biskup Tadeusz Bronakowski. Nie zabrakło stoisk z regionalnymi smakołykami przygotowanymi  między innymi  przez mieszkanki Zabiela z Koła Gospodyń Wiejskich działających przy Centrum Kulturalno Rozrywkowym (CKR).

Uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu  przy współpracy z nauczycielami przedstawili skecze oraz tańce zespołów „Amazonki”. Między występami nie zabrakło dobrej muzyki. Na scenie wystąpił również zespół seniorek z Zabiela, które otrzymały upominki od Wójta Tadeusza Klamy a także młodzieżowy zespół „Felis”.

Święto w Zabielu zakończyło się występami zespołów Bosman, Robbins , Nazir oraz pokazem fajerwerków.