Dzień integracyjny

   31 maja 2009 ( niedziela) w remizie OSP w Zabielu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Spotkanie miało charakter integracyjny , przybyli na nie dość licznie mieszkańcy Zabiela i okolicznych miejscowości. 

W organizację imprezy włączyli się Biblioteka Publiczna w Zabielu, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora oraz Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu, który realizuje w Gminie Kolno Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich. Swoją obecnością zaszczycili nas wcześniej zaproszeni goście tj. wójt gminy Kolno- p. Tadeusz Klama, koordynator PPWOW p. Krystyna Kajko, radny- p. Jan Pieklik, , dyrektor ZSSw zabielu- p. Ewa Lipnicka, v-ce dyrektor ZSS w Zabielu - p. Małgorzata Łosiewska, p. Joanna Sekścińska, p. Maria Sosnowska , bibliotekarze oraz ksiądz proboszcz Stanisław Śliwowski.

Jako pierwszy głos zabrał p. Jan Pieklik, który przywitał wszystkich zebranych. Następnie odbyła się prezentacja części artystycznej przygotowanej przez dzieci i młodzież pod opieką p. Marka Góralczyka i stażysty- Kamila Podlaskiego.

Mali aktorzy recytowali wcześniej przygotowane wiersze, śpiewali piosenki dla wszystkich mam. Następnie grupa uczniów z klas IV, VI i I gim. pod kierownictwem p. Marii Sosnowskiej przedstawiła krótką scenkę, pt. : ,, Łoł taki sioł”, która niemal do łez rozbawiła wszystkich tam obecnych. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła grupa taneczna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Zabielu z klas IV- VI. Następnie zostały złożone naszym kochanym mamom życzenia i wręczone podziękowania.

W przerwach między występami panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o kulinarną stronę imprezy , tzn. przygotowały słodki poczęstunek oraz kiełbaski, kaszankę z grilla, grochówkę. Na bardziej rozgrzanych atmosferą tam panującą gości czekały lody.

Aby umilić czas najmłodszym, obok remizy ustawiono niewielką trampolinę, gdzie mogły oddać się szaleństwom nasi milusińscy, wszak adresatami imprezy byli również oni w przeddzień zbliżającego się Dnia Dziecka.

Następnie wszyscy w dobrych nastrojach udali się na boisko szkolne przy ZSS w Zabielu, gdzie odbyły się pokazy strażackie w wykonaniu OSP w Zabielu.

Podczas gdy strażacy zapewniali zebranym na boisku wiele atrakcji, w ramizie trwały już przygotowania do występu zespołu SELECT z Kolna. Zaspół ten umilał wszystkim dalszą zabawę.

Po powrocie z boiska szkolnego, pracownik KOKiS, w ramach realizowanego PPWOW w Gminie Kolno, przeprowadził kilka konkursów rodzinnych. Wzięły w nim udział trzy rodziny - rodzina p. Bazydło, rodzina p. Śliwki i rodzina p. Sekścińskiej. Miały one do wykonania po pięć zadań. Były to: przedstawienie na czas swojej rodziny w jak najśmieszniejszy sposób, układanie wieży z pudełek od zapałek, układanie puzzli na czas, śpiewanie rodzinne, rozpoznawanie rekwizytów związanych z różnymi bajkami.

Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody w postaci drobnych upominków.

Od godziny 2000 gości bawił zespół VICKERS.

Cała impreza nie odbyłaby się, gdyby nie hojność sponsorów : 1 "ASTOR" Spółka Cywilna - Robert Orzołek, Krzysztof Orzołek, Stanisław Orzołek2. PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE - Marzena Anna Gawrych, 3.PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE "RODEX" - Agata Rogińska, 4. AUTO-NAPRAWA - Rafał Piwowarski, 5. DACHOMIS - Stanisław Rogiński, 6. DACHOMIS - Michał Rogiński 7. Karczma ,,Rogiński", 8. Zakład Cukierniczy JanPol, 9. Grzegorz Nowakowski, 10. Lech Śliwka, 11. Marek Góralczyk, 12. Marek Filipkowski oraz zaangażowania pań z Koła Gospodyń Wiejskich i wkładu nie tylko pracy strażaków z OSP w Zabielu.

Choć tamten dzień nie był pogodny ( jak wszyscy zapewne pamiętają padał deszcz ) to atmosfera była bardzo gorąca, a uśmiech gościł na wszystkich twarzach.. Miejmy nadzieję, że ten dzień zostanie długo w naszej pamięci...i wkrótce doczekamy następnego.