b_250_200_16777215_00_images_phocagallery_2026_szkolenie_osp_jazda_terenowa2026_szkolenie_kier_osp_2026_02.jpg

   22 maja 2026 roku jednostka OSP Zabiele brała udział w specjalistycznym szkoleniu z jazdy terenowej.

Ćwiczenia teoretyczne odbyły się w świetlicy w Kątach, a szkolenie praktyczne na terenie Lotniska-Niksowizna.

Szkolenie teoretyczne dotyczyło systemów wsparcia kierowcy, blokady mechanizmów różnicowych i optymalizacji pracy podwozia. Ćwiczenia praktyczne polegały na technikach jazdy off-road i pokonywania przeszkód terenowych.

Szkolenie przeprowadził Autoryzowany Serwis Volvo Grab-Trans wraz ze Szkołą Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.