Fot. www.gminakolno.pl

   Dzięki dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wsparciu z budżetu Gminy Kolno do trzech jednostek OSP trafił nowy sprzęt. 

16 października w remizie w Zabielu Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno, Wojciech Adam Sekściński Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego i Antoni Lewandowski Komendant M-G Z OSP RP w Kolnie przekazali zakupione wyposażenie strażakom ochotnikom z OSP Czerwone, OSP Zabiele i OSP Zaskrodzie. – Do naszych jednostek co roku trafia nowy sprzęt, co jest możliwe m.in. dzięki dobrej współpracy z władzami województwa, za co na ręce pana radnego Wojciecha Sekścińskiego składam serdeczne podziękowania – mówił w trakcie spotkania Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – Zawsze życzymy strażakom, by jak najrzadziej musieli wyruszać do akcji, a jeśli już, to chcemy, by dysponowali wyposażeniem, które pozwoli im w bezpieczny sposób jak najskuteczniej ratować ludzkie życie i mienie.  

Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego dla trzech jednostek OSP z Gminy Kolno przekazano 26 tys. zł z czego po 8 tys. zł dla OSP Czerwone i OSP Zabiele oraz 10 tys. zł dla OSP Zaskrodzie. Dodatkowo z budżetu Gminy Kolno na ten cel przekazana została kwota 4 027,00 zł.  

Dla OSP Czerwone zakupione zostały: 4 komplety ubrania specjalnego, 4 pary obuwia gumowego specjalnego oraz kominiarka.  

OSP Zabiele otrzymało:1 komplet ubrania specjalnego, 2 pary obuwia gumowego specjalnego, buty skutery – 1 para, kominiarka – 2 sztuki, rękawice specjalne, zestaw klinów stabilizujących, wiertarko – wkrętarkę oraz szlifierkę kątową. 

Strażacy ochotnicy z OSP Zaskrodzie otrzymali zestaw narzędzi hydraulicznych do cięcia pedałów i wyważania drzwi.

Ponadto w ramach dotacji z MSWiA w wysokości 15 900,00 zł i z budżetu Gminy Kolno - 5 441,00 zł dla OSP Zaskrodzie zakupione zostały narzędzia hydrauliczne.

W trakcie spotkania w Zabielu nowe wyposażenie zakupione dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego trafiło również do OSP Kolno. Strażacy otrzymali narzędzia hydrauliczne i terminal do powiadamiania sms.

Przekazując sprzęt Wojciech Sekściński radny Sejmiku Województwa Podlaskiego dziękował strażakom ochotnikom za ich służbę, zapewniał, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i podkreślał, że władze województwa sześciokrotnie zwiększyły w tym roku budżet na ten cel. W imieniu strażaków ochotników podziękowania za wsparcie władzom województwa i Wójtowi Gminy Kolno przekazał Antoni Lewandowski komendant M-G OSP w Kolnie.

Galeria zdjęć: www.gminakolno.pl