Pożar restauracji Dwór Rogiński - 2.01.2017r. | Fot. Kamil Jarzyło

   Ostatni tydzień dla druhów z OSP Zabiele obfitował w aż pięć wezwań. 

 Do pierwszego zdarzenia doszło we wtorek 27 grudnia w godzinach południowych. Osoba kierująca samochodem osobowym marki BMW, poruszając się drogą wojewódzką nr 647 od miejscowości Ptaki w kierunku Zabiela, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni i uderzyła w przepust drogowy. Kierowca i pasażer pojazdu po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostali na miejscu zdarzenia. W akcji brały udział 3 zastępy z JRG PSP Kolno, zastęp z OSP KSRG Zabiele, zespół PRM i policja.

Drugim zdarzeniem był pożar transformatora w miejscowości Waszki do którego doszło 30 grudnia w godzinach popołudniowych. W akcji brał udział zastęp z JRG PSP Kolno, OSP KSRG Zabiele oraz pogotowie energetyczne.

31 grudnia 2016 roku w godzinach rannych strażacy z Zabiela i zastęp z JRG PSP Kolno zostali zadysponowani do miejscowego zagrożenia w miejscowości Kolimagi. Akcja trwała ponad cztery godziny.

Nowy Rok ochotnicy z Zabiela rozpoczęli od zabezpieczenia powiatu przy wypadku w miejscowości Lachowo.

Pożar restauracji Dwór Rogiński - 2.01.2017r. | Fot. Kamil Jarzyło Pożar restauracji Dwór Rogiński - 2.01.2017r. | Fot. Kamil Jarzyło

Ostatnim zdarzeniem był pożar restauracji Dwór Rogiński w miejscowości Zabiele, do którego strażacy wezwani zostali po godzinie 7 rano dnia 2 stycznia 2017 roku. Spłonął fragment części restauracyjnej obiektu. W akcji brały udział zastępy z JRG PSP Kolno, OSP KSRG Zabiele, OSP KSRG Turośl, OSP KSRG Lachowo, OSP KSRG Mały Płock, grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, policja i pogotowie energetyczne.