b_250_200_16777215_00_images_stories_2014_smieci.jpg

   Uprzejmie informujemy mieszkańców gminy Kolno, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych  z terenu Gminy Kolno w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 r. będzie prowadził przedsiębiorca - Usługi Komunalne  "BŁYSK" Marianna Marczyk z Łomży. Harmonogram zbiórki odpadów zostanie przesłany do każdej nieruchomości oraz udostępniony jest na stronie urzędu. Przypominamy, że każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do segregacji odpadów komunalnych.

 Odpady zmieszane w pojemniku i segregowane w workach odbierane będą tego samego dnia przez różne pojazdy,  zgodnie z nowym harmonogramem, z częstotliwością:

- odpady komunalne zmieszane – raz na dwa tygodnie,

- odpady zebrane selektywnie – jeden raz na miesiąc,

- odpady ulegające biodegradacji – raz na dwa tygodnie w miesiącach od kwietnia do października, w pozostałych miesiącach – raz na miesiąc,

- meble i odpady wielkogabarytowe, zużyte opony oraz odpady elektryczne i elektroniczne – trzy razy w roku.

Prosimy o wystawianie pojemników i worków przed posesję w dniu odbioru odpadów, do godz. 7:00 rano w miejscu łatwo dostępnym dla pojazdu odbierającego. Worki mogą państwo otrzymać  w dniu odbioru odpadów u kierowcy. Zbiórka odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstałych z prowadzenia działalności rolniczej (tj. sznurek i  folia rolnicza).

Więcej informacji i harmonogram do pobrania TUTAJ