Zwierzęta

 • Produkcja wieprzowiny w Chinach w 2018 r. lekko spadła
  Produkcja wieprzowiny w Chinach spadła o 0, 9 procent w 2018 r. w stosunku do poprzedniego roku do 54,04 mln ton. Raport rynkowy zaskoczył analityków, którzy spodziewali się wzrostu, gdy rolnicy likwidowali swoje stada na skutek epidemii afrykańskiego pomoru świń. 
 • EMB wychodzi z propozycją zapobiegania kryzysom na rynku mleka
  W ocenie Europejskiej Rady ds. Mleka (EMB), polityka UE nie chroni producentów mleka przed występowaniem kolejnych kryzysów na rynku mleka, stąd też instytucja ta wychodzi z własnymi propozycjami rozwiązania problemu.
 • Opłacalna produkcja świń w niekorzystnym otoczeniu rynkowym
  Zbigniew Plitt, producent trzody chlewnej z Łasina w woj. kujawsko-pomorskim podczas najbliższej konferencji "Farmera" przedstawi produkcję trzody chlewnej w swoim gospodarstwie, zwróci też uwagę na różne aspekty, które mogą podnosić opłacalność tej działalności. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu!
 • AGROunia po rozmowach z ministrem rolnictwa
  Kontynuacja przywozu świń z Litwy z czerwonej strefy ASF, dymisja Powiatowej Lekarz Weterynarii w Parczewie, brak audytu pracy krajowej weterynarii oraz wydawania środków przez związki rolnicze, brak skutecznej kontroli administracyjnej nad kapitałem zagranicznym, który zdobywa polski rynek – te sprawy przedstawił Michał Kołodziejczak szef AGROunii po spotkaniu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim.

Rośliny

Fakty

ARiMR

 

 

Maszyny

 • Pöttinger 20 lat w Polsce. Początki nie były łatwe...
  Wszystko zaczęło się 20 lat temu od jednej osoby, kilku maszyn praktycznie nieznanych polskim rolnikom i pokazów polowych... nie do końca udanych. Dzisiaj zespół Pöttingera liczy 15 osób i współpracuje z 15 dealerami oferującymi pełną paletę sprzętu do zbioru pasz objętościowych oraz uprawowego. O początkach działalności, rozwoju firmy i zmianach w rolnictwie w ciągu 20-letniej działalności rozmawiamy z Juliuszem Tyrakowskim, dyrektorem zarządzającym sprzedażą maszyn Pöttinger w Polsce.
 • Nowe Magnum nadciąga
  Case IH Magnum następnej generacji swoją oficjalną premierę będzie miał 13 lutego i na razie tylko w wersji na rynek amerykański.
 • Trendy 2019: John Deere na targach elektroniki oraz nowych technologii CES w Las Vegas
  Producenci sprzętu rolniczego wystawiają się już nie tylko na targach rolniczych czy budowlanych, ale również na targach elektroniki oraz nowych technologii. Tego jeszcze nie było, ale to znak czasów i musimy się powoli zacząć przyzwyczajać do nowej rzeczywistości. 
 • Przez Innowacyjność do Sukcesu w Gniewie - przeżyjmy to jeszcze raz!
  Styczeń to już tradycyjnie dla naszej redakcji czas pierwszych spotkań w ramach regionalnych konferencji Farmera. W tym roku odwiedzamy aż 7 miejsc w różnych częściach Polski. Wrażeniami z pierwszej konferencji na zamku w Gniewie chcielibyśmy podzielić się już teraz.

Ceny

Finanse i prawo

Energia

 • Policja udaremniła kolejną akcję Greenpeace w Bełchatowie
  Jak podaje Gazeta Wyborcza, działacze Greenpeace'u zamierzali przelecieć nad elektrownią Bełchatów balonem, z napisem „Uratujmy klimat”. Do happeningu nie dopuściła jednak policja.
 • Greenpeace zapowiada pozew klimatyczny przeciwko PGE
  Wczoraj wieczorem aktywiści Greenpeace zakończyli protest przeciwko spalaniu paliw kopalnych i zeszli z komina Elektrowni Bełchatów. Fundacja Greenpeace Polska zapowiada wejście na drogę prawną, jesli PGE nie podejmie działań na rzecz ochrony klimatu.
 • Aktywiści Greenpeace wspięli się na komin Elektrowni Bełchatów
  Dziś rano grupa aktywistów Greenpeace wspięła się na liczącą sto osiemdziesiąt metrów chłodnię kominową Elektrowni Bełchatów (woj. łódzkie), by zaprotestować „przeciwko bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego”.
 • ORLEN kupuje KAS mobilne laboratoria
  Trzy nowoczesne wozy laboratoryjne przekazał Krajowej Administracji Skarbowej paliwowy gigant - PKN Orlen. Mobilne laboratoria umożliwiają szybkie określenie składu ciekłych wyrobów energetycznych, w tym paliw ciekłych wwożonych do kraju oraz transportowanych na terenie Polski.

 

Biznes

Agrosfera

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.