Zwierzęta

14 październik 2019

Rośliny

14 październik 2019

Fakty

14 październik 2019

ARiMR

14 październik 2019

 

 

Maszyny

14 październik 2019

 • Unia z nowym agregatem talerzowym na Agro Show
  Podczas targów Agro Show Unia zaprezentowała nowy agregat talerzowy Ares MX. Jest to konstrukcja półzawieszana, przeznaczona przede wszystkim do uprawy pożniwnej.
 • Technika rolnicza - innowacje, wyzwania i... powrót do przeszłości
  Czy zastanawialiście się, jakie innowacje mogą zrewolucjonizować rolnictwo oraz jaki sprzęt i technologie będziecie wykorzystywali w waszych gospodarstwach za kilka-, kilkanaście lat? A może maszyn nie warto kupować, a nastawić się np. na wynajem lub usługi lub otworzyć własną tego rodzaju działalność? O tym wszystkim będziecie mogli dowiedzieć się podczas sesji Technika rolnicza w trakcie konferencji "Narodowe wyzwania w rolnictwie". Ale to nie wszystko – zrobimy też "podróż do przeszłości" i kulisów produkcji polskich kombajnów Bizon.
 • Nowy Fendt 900 Vario na targach Agro Show 2019. Co się zmieniło?
  Nowe silniki, układ przeniesienia napędu, systemy telemetryczne - Fendt wprowadza kolejną odsłonę ciągników serii 900 Vario.
 • eAgronom na Agro Show: program optymalizujący prowadzenie gospodarstwa na wyciągnięcie ręki
  Wystawa w podpoznańskich Bednarach to oczywiście ciągniki, kombajny, opryskiwacze, maszyny uprawowe, ale również coraz częściej stosowane w rolnictwie programy i aplikacje usprawniające prowadzenie gospodarstw. W tym roku dużym zainteresowaniem na Agro Show cieszyło się stoisko firmy eAgronom.

Ceny

14 październik 2019

Finanse i prawo

14 październik 2019

Energia

14 październik 2019

 

Biznes

14 październik 2019

 • Ministerstwo rolnictwa o agroturystyce
  Według danych Głównego Urzędu Statystycznego na koniec 2018 r. działalność agroturystyczną w Polsce prowadziło ponad 8 tysięcy gospodarstw, dysponujących ponad 90 tysiącami miejsc noclegowych.
 • Ułatwienia na wybojach, czyli sprzedaż z gospodarstwa
  Kolejne ekipy rządzących fundowały rolnikom ustawy i przepisy, które ułatwić miały obrót produktami rolnymi, produkowanymi w gospodarstwie oraz ich przetwórstwo. Czy jednak w efekcie owych prawnych rozwiązań rolnikom faktycznie jest łatwiej?
 • Dania: Coraz mniej pełnoetatowych rolników
  Liczba przedsiębiorstw rolnych w Danii prowadzonych przez rolników na pełnym etacie osiągnęła w ubiegłym roku nowy najniższy poziom.
 • Kwatery na Medal po raz 10-ty
  Po raz dziesiąty organizatorzy ogólnopolskiego konkursu „Kwatery na Medal” – Redakcji Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO oraz Stowarzyszenia AgroBiznesKlub -  podczas Gali 10-lecia  konkursu w Belwederze uhonorowali właścicieli kilkudziesięciu najlepszych gospodarstw agroturystycznych ze wszystkich dotychczasowych edycji konkursu. Laureaci otrzymali „kryształowe serduszka wdzięczności” i dyplomy honorowe.

Agrosfera

14 październik 2019

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.