Zwierzęta

Rośliny

Fakty

 • Prasa połamała stopę dziewczynki
  Do wypadku w trakcie prac polowych doszło w gospodarstwie na Mazowszu. Ucierpiała 14-letnia córka rolników.
 • Adam Małysz: Na pobaby jeździłem łunochodem
  Zdobył cztery medale olimpijskie. Cztery razy był mistrzem świata. Czterokrotnie wywalczył także Puchar Świata. Krótko mówiąc: Adam Małysz. Przez kilkanaście lat zachwycaliśmy się wyczynami Orła z Wisły. Małyszomania ogarnęła całą Polskę. O Adamie Małyszu wiemy wszystko. Czy aby na pewno?
 • Zderzenie ciągnika z cysterną mleka
  Do wypadku z udziałem samochodu-cysterny i ciągnika rolniczego doszło w Pińczowie (woj. świętokrzyskie). Poszkodowany został traktorzysta.
 • Niemcy: Trwa rozwój rolnictwa ekologicznego
  Rozwój niemieckiego rolnictwa ekologicznego trwa nadal. Coraz więcej gruntów jest uprawianych ekologicznie przez rolników. Przodują Saksonia-Anhalt i Badenia-Wirtembergia.

ARiMR

 

 

Maszyny

 • Michelin: nowe opony do przyczep, wozów asenizacyjnych i rozrzutników
  Firma Michelin wprowadza do swojej oferty nową generację opon – VF CargoXBib High Flotation. Według deklaracji producenta, nowe opony mają jeszcze większą powierzchnię przylegania niż dotychczas proponowane produkty z serii CargoXBib High Flotation, dzięki czemu mają jeszcze lepszą trakcję i w mniejszym stopniu ugniatają glebę.
 • Massey Ferguson 7200 Cerea – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  Kombajny Massey Ferguson z serii 7200 Cerea produkowane w latach 2000-2008 były – jak na swoje czasy – były nowoczesne. Dotykowy terminal Datavision II, system kontroli przepływu masy ConstantFlow czy opcjonalny system rolnictwa precyzyjnego Fieldstar to tylko niektóre elementy poprawiające komfort obsługi i wydajność kombajnów. Przy zakupie używanego kombajnu z tej serii warto jednak zwrócić szczególną uwagę na niektóre elementy. Które?
 • Stawiają na wydajność i nowoczesność, ale nie za wszelką cenę
  Zaczynali od połowy lat 90. z powierzchnią 7 ha. Dzisiaj Gospodarstwo Ekowar jest ponad 100 razy większe i osiąga bardzo dobre wyniki w hodowli krów, choć nie są one "maksymalnie eksploatowane", jak to często bywa w dzisiejszych czasach.
 • Sieczkarnia Fendt Katana na UP w Poznaniu
  Na Wydział Inżynierii Biosystemów Uniewersytetu Przyrodniczego w Poznaniu trafi nie lada maszyna, bo sieczkarnia samojezdna Fendt Katana 65. Sprzęt udostępniła na cele dydtaktyczne firma Agravis, dealer maszyn Fendt w tej części kraju.

Ceny

Finanse i prawo

Energia

 

Biznes

Agrosfera

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.