Zwierzęta

29 styczeń 2020

Rośliny

29 styczeń 2020

Fakty

29 styczeń 2020

ARiMR

29 styczeń 2020

 

 

Maszyny

29 styczeń 2020

 • Farming Simulator 19 przez tydzień za darmo!
  Jedna z najpopularniejszych na świecie gier symulujących prowadzenie gospodarstwa będzie zaoferowana zupełnie bez opłat od 30 stycznia do 6 lutego.
 • Väderstad sprzedał 5-tysięczny siewnik punktowy Tempo
  Symboliczne przekazanie maszyny Tempo V 12 z tym numerem miało miejsce w trakcie ubiegłorocznych targów Agritechnica. Nabywcą został Stefan Kürbs, prowadzący wraz z ojcem gospodarstwo usługowe w mieście Apolda koło Weimaru. Nowa maszyna trafi do niemieckich rolników w marcu br. na siew buraków cukrowych.
 • Produkcja ciągników w Rosji wzrosła sześciokrotnie
  Dane podało Rosyjskie Stowarzyszenie Producentów Specjalistycznych Maszyn i Urządzeń (Rosspetsmash Association). Ogólnie wspomniana produkcja cały czas może nie wygląda imponująco, ale dzięki m.in. wsparciu państwowemu, sektor maszynowy w tym kraju sukcesywnie się rozwija.
 • Koralin zamiast glifosatu
  Lemken opracował nowy model kultywatora do ultra-płytkiej uprawy. Koralin, bo tak nazywa się maszyna, może pracować już przy dwóch cm głębokości i radzi sobie zarówno na ściernisku, jak i na polach porośniętych samosiewami.

Ceny

29 styczeń 2020

Finanse i prawo

29 styczeń 2020

Energia

29 styczeń 2020

 • Modernizacja instalacji grzewczej a stan docieplenia w domu
  Inwestycja w gruntowną modernizację instalacji grzewczej domu wraz z wymianą górnego źródła ciepła na pewno znacząco zmniejszy koszty związane z utrzymaniem centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jednak często pociąga ona za sobą konieczność dodatkowego przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji budynku mieszkalnego.
 • Orlen zasili KOWR
  Porozumienie, zapewniające dostawy oleju napędowego do spółek KOWR, to początek współpracy i nowego pomysłu na obsługę spółek.
 • Oszuści rozsyłają fałszywe wezwania do zapłaty za prąd
  W wiadomościach przesyłanych w e-majlach oszuści podszywają się pod PGE i wzywają do uregulowania należności za pobór energii elektryczne.
 • „Jakość Tradycja”- pierwszy krajowy system jakości żywności
  Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego wprowadziła system „Jakość i Tradycja” uznany w 2007 za pierwszy krajowy system jakości żywności. Prócz tego Izba prowadzi bardzo szeroką działalność promującą produkty spożywcze o wybitnej jakości i legitymujące się wieloletnią tradycją.

 

Biznes

29 styczeń 2020

Agrosfera

29 styczeń 2020

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.