Zwierzęta

Rośliny

 • Jakość wody a skuteczny oprysk
  Jakość wody jako rozpuszczalnika używanego do sporządzania cieczy roboczej oprysków ma ogromne znaczenie. Woda nie może być zbyt zimna oraz twarda. Kontrolować należy także jej pH – radził podczas konferencji regionalnych Farmera „Przez Innowacyjność do Sukcesu”.prof. dr hab. Marek Korbas z IOR PIB w Poznaniu.
 • Uwaga na szkodniki magazynowe
  Przechowywane zimą nasiona są niejednokrotnie niszczone przez szkodniki. Dlatego konieczny jest stały monitoring ich obecności i nasilenia występowania zarówno w magazynach płaskich, jak i silosach.
 • Pszenica na Matif najtańsza od prawie 3 miesiecy
  Wczorajsze notowania na światowych giełdach zakończyły się spadkiem cen kontraktów zbożowych. Najwięcej straciła pszenica na CBoT- 2,9 proc.
 • Rzepak najtańszy od początku stycznia
  Wczorajsze notowania kontraktów terminowych na oleiste na światowych giełdach zakończyły się spadkiem cen. Najwięcej straciła amerykańska soja- 1,4 proc.

Fakty

ARiMR

 

 

Maszyny

 • Siewnik Polonez Duplo już w sprzedaży
  Polonez 550/3D Duplo to najnowsza wersja flagowego siewnika mechanicznego w ofercie firmy Unia. Siewnik został wyposażony w dodatkowe wyposażenie umożliwiające wysiew ziarna i nawozu jednocześnie.
 • Pomocne ramiona - ładowacze czołowe do ciagników o mocy 80-90 KM
  Ładowacz czołowy dobrze dopasowany do ciągnika to nieocenione narzędzie pomocne w każdym gospodarstwie. W poniższym zestawieniu przyjrzeliśmy się urządzeniom przeznaczonym do współpracy z ciągnikami o mocy 80-90 KM.
 • Z wizytą w Kombinacie Rolnym Kietrz [Galeria]
  Dwa dni temu mieliśmy okazję odwiedzić i zobaczyć od środka jedno z najprężniejszych od wielu lat gospodarstw w Polsce, czyli Kombinat Rolny z siedzibą główną w Kietrzu, w województwie opolskim.
 • Przyczepa Pöttinger Torro 8010 Combiline - co ją wyróżnia?
  4-tonowy dyszel, boczny panel sterowania, wypinane centralnie noże, dolny i górny czujnik załadunku – to tylko kilka charakterystycznych cech nowej przyczepy Pöttinger Torro 8010 wyposażonej w skrzynię o pojemności aż 42 m3.

Ceny

Finanse i prawo

Energia

 • Policja udaremniła kolejną akcję Greenpeace w Bełchatowie
  Jak podaje Gazeta Wyborcza, działacze Greenpeace'u zamierzali przelecieć nad elektrownią Bełchatów balonem, z napisem „Uratujmy klimat”. Do happeningu nie dopuściła jednak policja.
 • Greenpeace zapowiada pozew klimatyczny przeciwko PGE
  Wczoraj wieczorem aktywiści Greenpeace zakończyli protest przeciwko spalaniu paliw kopalnych i zeszli z komina Elektrowni Bełchatów. Fundacja Greenpeace Polska zapowiada wejście na drogę prawną, jesli PGE nie podejmie działań na rzecz ochrony klimatu.
 • Aktywiści Greenpeace wspięli się na komin Elektrowni Bełchatów
  Dziś rano grupa aktywistów Greenpeace wspięła się na liczącą sto osiemdziesiąt metrów chłodnię kominową Elektrowni Bełchatów (woj. łódzkie), by zaprotestować „przeciwko bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego”.
 • ORLEN kupuje KAS mobilne laboratoria
  Trzy nowoczesne wozy laboratoryjne przekazał Krajowej Administracji Skarbowej paliwowy gigant - PKN Orlen. Mobilne laboratoria umożliwiają szybkie określenie składu ciekłych wyrobów energetycznych, w tym paliw ciekłych wwożonych do kraju oraz transportowanych na terenie Polski.

 

Biznes

Agrosfera

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.