Zwierzęta

Rośliny

Fakty

ARiMR

 

 

Maszyny

Ceny

Finanse i prawo

Energia

 • ORLEN kupuje KAS mobilne laboratoria
  Trzy nowoczesne wozy laboratoryjne przekazał Krajowej Administracji Skarbowej paliwowy gigant - PKN Orlen. Mobilne laboratoria umożliwiają szybkie określenie składu ciekłych wyrobów energetycznych, w tym paliw ciekłych wwożonych do kraju oraz transportowanych na terenie Polski.
 • Energia rozproszona szansą na lepszą jakość powietrza na terenach wiejskich
  Nie traktujmy wsi jako problemu, potraktujmy zasoby wiejskie jako szansę dla gospodarki – taki apel wystosowali uczestnicy tegorocznej edycji konferencji „Energia, Środowisko, Rolnictwo”, która odbyła się w Grodnie k/Międzyzdrojów.
 • Prąd dla stolicy - megasłupy dla wsi
  Dostawy prądu dla rozrastającej się Warszawy zagwarantować ma budowa nowej linii przesyłowej z elektrowni Kozienice. Realizacja tej inwestycji od początku napotyka jednak na silne sprzeciwy mieszkańców gmin, które przeciąć ma linia najwyższych napięć. Megasłupów na polach i kabli nad dachami nie chcą również mieszkańcy wsi, które znalazły się na nowej trasie wytyczonej przez energetyków.
 • Problemy ze sprzedawcą prądu? Sprawdź, co Ci grozi i jak uchronić się przed podwyżkami
  Gigantyczne problemy na rynku energetycznym. Skutek? Lawinowo rosnące ceny prądu dla przedsiębiorców, w tym także gospodarstw rolnych. Jakie są przyczyny nagłych wzrostów cen i czy można się przed nimi uchronić? Sprawdzamy.

 

Biznes

Agrosfera

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.