Zwierzęta

Rośliny

Fakty

ARiMR

 

 

Maszyny

 • Ruszyła jubileuszowa 20. edycja targów Agro Show
  750 wystawców, pokazy polowe, innowacje i nowinki techniczne... Zobacz, co dzieje się na 20. jubileuszowych targach Agro Show!
 • Z góry widać więcej, czyli zdjęcia satelitarne w służbie rolnikowi
  Potencjał zastosowania zdjęć satelitarnych w procesie zarządzania produkcją rolną zauważono już w latach 70. XX w. w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu naukowcy i praktycy z całego świata pracowali nad zbudowaniem rozwiązań opartych na technologiach satelitarnych, które pozwoliły na wprowadzenie oszczędności i jednoczesne zwiększenie przychodów gospodarstw rolnych.
 • Unia z nowościami na Agro Show
  Nowe agregaty uprawowe i uprawowo-siewne, pługi, opryskiwacze i przyczepa przeładunkowa - to tylko niektóre nowości zaprezentowane podczas konferencji prasowej przez największego polskiego producenta maszyn rolniczych podczas pierwszego dnia wystawy Agro Show
 • Agro Show 2018 - rozpoczęły się jubileuszowe targi
  Dzisiaj rozpoczęły się targi Agro Show. Jubileuszowa 20. edycja zgromadziła ok. 750 wystawców. Jak zwykle nie brakuje ciekawych maszyn i wydarzeń.

Ceny

Finanse i prawo

Energia

 

Biznes

 • Co się dzieje z prądem w Polsce?
  Kolejne, rekordowe wzrosty cen za energię elektryczną. Jak na wzrost zareaguje rynek sprzedawców niezależnych?
 • Koncern Cargill kupił Konspol
  Zgodnie z umową, Cargill kupi polskie aktywa firmy Konspol z branży spożywczej i produkcji świeżych kurczaków. Firma Cargill przejmie także ofertę produktów Konspol, w tym markowych i prywatnych marek, a także relacje z klientami i dostawcami.
 • XVIII edycja konkursu „Sposób na Sukces”
  11 września 2018 roku odbyła się gala finałowa XVIII edycję Konkursu „Sposób na Sukces”. zorganizowanego kolejny raz przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
 • Wybrano najlepszych na Mazowszu - konkurs Agroliga 2018 rozstrzygnięty
  29 sierpnia w Zegrzu podczas seminarium podsumowującego konkurs Agroliga 2018 – etap wojewódzki poznaliśmy zwycięzców oraz laureatów 26 edycji. Wśród uczestników seminarium gościliśmy rolników, doradców oraz przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w tym laureatów z poprzednich lat Konkursu AgroLiga.

Agrosfera

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.