Zwierzęta

17 wrzesień 2019

 • Reuters: Ognisko ASF w kolejnym kraju
  Według informacji agencji Reuters, w północnej części Korei Południowej potwierdzono pierwsze w tym kraju ognisko afrykańskiego pomoru świń.
 • Ceny tuczników pozostają na stabilnym poziomie
  Ostatni tydzień przyniósł jedynie kosmetyczne zmiany w cennikach krajowych skupów trzody chlewnej. W większości z nich obowiązują stawki ustalone jeszcze pod koniec sierpnia.
 • Czy w Chinach brakuje wieprzowiny?
  Chińska wieprzowina jest bardzo dobra ale cały czas brakuje jej standaryzacji i identyfikowalności – komentuje Jacek Strzelecki, ekspert ds. chińskiego rynku rolno-spożywczego. W wyniku wystąpienia epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF), znaczącej likwidacji pogłowia świń, ceny wieprzowiny w Chinach są dzisiaj naprawdę wysokie.
 • Gospodarstwo Butor: Sukces w hodowli zależy od odchowu cieląt
  W gospodarstwie należącym do rodzinnej grupy Butor, hodowla bydła stanowi jeden z głównych filarów produkcji. Doskonałe wyniki produkcyjne osiągane są m.in. dzięki dopracowanemu systemowi odchowu cieląt.

Rośliny

17 wrzesień 2019

 • Polowe spotkania z kukurydzą Syngenta
  Syngenta Polska zaprasza na polowe spotkania z kukurydzą. Nasza redakcja skorzystała z zaproszenia i odwiedziła Polanowice w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie prezentowano kilkanaście odmiana kukurydzy różnej wczesności i kierunkach użytkowania.
 • Ukraina: Wysiano zboża ozime na 840 tys. ha
  Do 16 września na Ukrainie rolnicy wysiali zboża ozime na powierzchni 840 tys. ha.
 • Dużo szkodników w rzepaku – powód sucho i ciepło
  W młodym rzepaku, podobnie jak w roku ubiegłym, pojawiło się bardzo dużo szkodników, które wręcz „zjadają w oczach” rośliny. Powód – sucho i ciepło, czyli ciąg dalszy skutków ocieplenia klimatu.
 • 20-lecie Top Farms Głubczyce
  Firma Top Farms Głubczyce świętowała 20-lecie swego istnienia, z tej okazji zorganizowała konferencję pt. „Od 20 lat uczestniczymy w rozwoju polskiego rolnictwa!”.

Fakty

17 wrzesień 2019

ARiMR

17 wrzesień 2019

 

 

Maszyny

17 wrzesień 2019

 • Jedna z największych polskich fabryk maszyn w obiektywie Farmera [galeria]
  Kilka dni temu odwiedziliśmy fabrykę Unii w Brzegu. Dolnośląski zakład jest jednym z czterech zakładów firmy obok fabryk w Grudziądzu, Słupsku i Kątach Wrocławskich. W Brzegu produkowane są m.in. rozrzutniki, rozsiewacze, siewniki pneumatyczne, opryskiwacze i przyczepy. W jaki sposób? Zapraszamy do galerii!
 • Mandam zmienił barwy
  Gliwicka firma w ostatnim czasie zmieniła malowanie swoich maszyn oraz logo firmowe. Może to być ważna informacja chociażby dla osób wybierających się na Agro Show i szukających maszyn Mandamu w starym, niebieskim kolorze.
 • Czym wysuszyć nasiona? Przegląd suszarni zbożowych
  Jaki rodzaj suszarni wybrać do swego gospodarstwa? To pytanie zapewne często zadają sobie rolnicy uprawiający kukurydzę na ziarno. W poniższym artykule co prawda nie udzielimy na nie jednoznacznej odpowiedzi, bo ta zależy od wielu czynników. Zaprezentujemy za to różnego rodzaju urządzenia suszarnicze, aby pomóc w podjęciu decyzji.
 • Nowa hala montażowa w New Holland w Płocku oficjalnie otwarta
  12 września przy udziale wielu znakomitych gości, w tym m.in. prezesa New Holland Agriculture Carlo Lambro otwarto w Płocku najnowszą inwestycję, czyli halę w której powstawać będą kombajny TC i CX oraz prasy zwijające.

Ceny

17 wrzesień 2019

Finanse i prawo

17 wrzesień 2019

Energia

17 wrzesień 2019

 

Biznes

17 wrzesień 2019

Agrosfera

17 wrzesień 2019

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.