Zwierzęta

Rośliny

 • Triazole w rzepak – ochrona i regulacja
  Preparaty triazolowe ograniczają wzrost części nadziemnych rzepaku, doprowadzając do niższego osadzania pąka wierzchołkowego oraz zwiększenia systemu korzeniowego, a także wzrostu średnicy szyjki korzeniowej. Jednocześnie jako fungicydy hamują rozwój chorób grzybowych.
 • Ukraina: Do 18 września zebrano 36,8 mln ton zbóż i bobowatych
  Ogólnie zebrano 36,8 mln ton zbóż i bobowatych z powierzchni 10,4 mln ha, przy średnim plonie 3,52 t/ha
 • Czym odchwaszczać rzepak w fazie powyżej 4 liścia?
  Wysokie temperatury, ale też i brak opadów sprawia, że rzepak nawet na jednym polu rozwija się bardzo nierównomiernie. W zależności od zasobności wody w podłożu znajduje się obecnie w fazie od 4 do 9 liści właściwych (BBCH 14–19). Jak go odchwaścić?
 • Regulacja rzepaków – jeden zabieg nie wystarczy
  Wyrośnięte rzepaki, zwłaszcza ze zbyt wysoko wysuniętą nad powierzchnię gleby szyjką korzeniową, są bardziej wrażliwe na złe przezimowanie i wymarznięcia. Tymczasem wydłużona i ciepła jesień powoli staje się normą w naszym kraju, co na niektórych plantacjach rzepaku wymusza użycie regulatora wzrostu - więcej niż jeden raz.

Fakty

ARiMR

 

 

Maszyny

 • Massey Ferguson rozszerza gamę maszyn zielonkowych
  Massey Ferguson rozszerza gamę modeli do zbioru pasz objętościowych o stałokomorową prasę MF RB 3130F, stało- i zmiennokomorowe prasoowijarki MF RB 3130F Protec i MF RB 4160V Protec oraz nową owijarkę zaczepianą MF TW 130
 • Vicon z nowymi modelami zgrabiarek
  Firma Vicon poszerza ofertę zgrabiarek o dwa modele: ciąganą Andex 644 i zawieszaną Andex 644M
 • Przewodnik po Agro Show na smartfonie
  Wystawa Agro Show zaczyna się już jutro. Aby ułatwić poruszanie się po terenie tej ogromnej imprezy, organizatorzy udostępniają oficjalną aplikację na urządzenia mobilne
 • Cynkomet uruchomił Centrum Badawczo-Rozwojowe
  Produkcja prototypów i innowacyjnych maszyn rolniczych, badania zastosowanych technologii oraz analiza badań i pomiarów – tym wszystkim zajmie się nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe Technologii Rolniczych Cynkometu.

Ceny

Finanse i prawo

Energia

 

Biznes

 • Koncern Cargill kupił Konspol
  Zgodnie z umową, Cargill kupi polskie aktywa firmy Konspol z branży spożywczej i produkcji świeżych kurczaków. Firma Cargill przejmie także ofertę produktów Konspol, w tym markowych i prywatnych marek, a także relacje z klientami i dostawcami.
 • XVIII edycja konkursu „Sposób na Sukces”
  11 września 2018 roku odbyła się gala finałowa XVIII edycję Konkursu „Sposób na Sukces”. zorganizowanego kolejny raz przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
 • Wybrano najlepszych na Mazowszu - konkurs Agroliga 2018 rozstrzygnięty
  29 sierpnia w Zegrzu podczas seminarium podsumowującego konkurs Agroliga 2018 – etap wojewódzki poznaliśmy zwycięzców oraz laureatów 26 edycji. Wśród uczestników seminarium gościliśmy rolników, doradców oraz przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w tym laureatów z poprzednich lat Konkursu AgroLiga.
 • Pieniądze za przekazanie gospodarstwa - niebawem nabór wniosków
  Od 28 września br. w ARiMR rusza nabór wniosków dla rolników, którzy na zawsze przekażą swoje gospodarstwa innym rolnikom. Nabór jest przeznaczony tylko dla tych, którzy już przystąpili do systemu małych gospodarstw w 2015 r. Wnioski można składać do 27 października br.

Agrosfera

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.