Zwierzęta

11 listopad 2019

 • Rynek warchlaków okiem producenta
  W rozmowie z naszym portalem Karol Łakomy, producent warchlaków z województwa wielkopolskiego mówi o specyfice funkcjonowania swojego gospodarstwa, oraz bieżącej sytuacji na rynku
 • Tak wygląda chów trzody bez użycia antybiotyków
  Aby na własne oczy przekonać się, że chów trzody chlewnej bez antybiotyków jest możliwy, odwiedziliśmy gospodarstwo Ryszarda Kacperkiewicza z powiatu kaliskiego w Wielkopolsce.
 • Duże zainteresowanie rolników zakupem bram bioasekuracyjnych
  Bramy bioasekuracyjne dostępne są na polskim rynku już od 3 lat. Daniel Wyczółkowski z firmy Unidoz mówi w rozmowie z naszym portalem o zainteresowaniu rolników tą technologią, oraz możliwościach skorzystania z dofinansowania na zakup bram
 • Rośnie europejski eksport wieprzowiny
  W ciągu najbliższych 12 miesięcy do 31 października 2020 r. Chiny, Wietnam i Filipiny mają importować odpowiednio o około 35, 50 i 32 proc. więcej wieprzowiny niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Rośliny

11 listopad 2019

Fakty

11 listopad 2019

ARiMR

11 listopad 2019

 

 

Maszyny

11 listopad 2019

 • Massey Ferguson Next, czyli wizja ciągnika przyszłości
  Ciekawą wizję ciągnika - i to być może już w bardzo bliskiej przyszłości - zaprezentował podczas targów Agritechnica 2019 Massey Ferguson.
 • Agritechnica 2019 - relacje prosto z Hanoweru
  Rozpoczęły się targi Agritechnica - największe światowe wydarzenie w świecie techniki rolniczej. Na targach jak zwykle sporo się dzieje i jest wiele ciekawych premier...
 • Axion 900 Terra Trac na targach Agritechnica 2019
  Dzięki amortyzacji napędów, osi przedniej i kabiny, Axion 900 Terra Trac ma oferować zalety ciągnika gąsienicowego w zakresie trakcji i ochrony gleby, a także komfort porównywalny ze standardowym ciągnikiem. Podwozie Terra Trac z pojedynczo amortyzowanymi rolkami stale zapewnia maksymalny kontakt z podłożem i maksymalną powierzchnię styku. Po zaprezentowaniu prototypu tego ciągnika 2 lata temu, trafia on teraz do portfolio niemieckiego producenta.
 • Agritechnica 2019: Elektryczny koncept Steyra
  Marka Steyr wraz ze swoją siostrzaną firmą FPT Industrial przedstawił na targach Agritechnica ciągnik przyszłości. Konzept, bo taką nazwę nosi ten pojazd, łączy w swojej konstrukcji innowacyjne rozwiązania sprawiające, że jest to ciągnik wyjątkowy.

Ceny

11 listopad 2019

Finanse i prawo

11 listopad 2019

Energia

11 listopad 2019

 

Biznes

11 listopad 2019

 • Mlekovita na FRSiH 2019: Branża mleczarska powinna rozwijać ekspansję zagraniczną
  Branża mleczarska w Polsce produkuje coraz więcej wyrobów i dlatego powinna sukcesywnie rozwijać ekspansję zagraniczną - mówił Stanisław Duch, dyrektor Oddziału w Baranowie SM Mlekovita podczas debaty „Filary sukcesu polskiej branży mleczarskiej” w trakcie XII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.
 • 70 mln hektarów ziemi użytkowanej ekologicznie
  181 krajów na całym świecie ustanowiło zasady, które pozwalają na certyfikację produktów biologicznych. Produkty ekologiczne są uprawiane na 69,8 miliona hektarów na całym świecie.
 • FRSiH 2019: Firmy z Polski mają szanse znaleźć się wśród liderów innowacyjności
  - W Polsce jest miejsce na dwa, trzy koncerny produkujące innowacyjną żywność, które będą miały znaczenie na świecie. Takie koncerny mogłyby pojawić się już za dwa, trzy lata. Uważam, że Polska jest już na tyle duża i dorosła, że może sobie na to pozwolić – mówił Bartosz Urbaniak, szef bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo – Wschodnią i Afrykę, BNP Paribas Bank Polska, podczas debaty "FUTURE FOODS. Polska „Doliną Krzemową” branży spożywczej" na Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2019.
 • Pozwy za Roundup będą kosztowały Bayer ponad 12 mln dolarów
  Oddział niemieckiego koncernu Bayer w USA stoi w obliczu ponad 42 tys. pozwów związanych z domniemaną rakotwórczością produkowanego przez tę korporację środka chwastobójczego Roundup.

Agrosfera

11 listopad 2019

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.