Zwierzęta

28 luty 2021

 • Posłowie do PE są ideologicznie uprzedzeni do transportu żywych zwierząt?
  Niektórzy członkowie komisji śledczej Parlamentu Europejskiego ds. ochrony zwierząt w czasie transportu są "ideologicznie uprzedzeni do transportu zwierząt", jak twierdzi jeden z irlandzkich członków komisji.
 • Energia z ziarna kukurydzy
  W ostatnich latach wyraźnie zwiększył się udział kukurydzy w ogólnej strukturze upraw. Poza kiszonką z całych roślin kukurydzy wykorzystuje się coraz częściej alternatywne formy jej zbioru i magazynowania.
 • Ceny wieprzowiny na Ukrainie rosną szybciej niż zakładano
  Cena żywca wieprzowego na rynku ukraińskim w ciągu ostatnich czterech tygodni wzrosła prawie o 20%, z 37,40 UAH do 44,16 UAH za kilogram. Po drastycznych spadkach ukraińscy hodowcy mają nareszcie powody do optymizmu. Tym bardziej, że zdaniem ekspertów trend wzrostowy utrzyma się co najmniej do końca III kwartału br.
 • Byli członkowie Bielmleku obawiają się konieczności spłacania długów spółdzielni
  W tym tygodniu rolnicy odbierają w siedzibie Bielmleku zaświadczenia o wypisaniu ich z listy członków spółdzielni. Są pełni niepokoju, ponieważ zgodnie ze statutem członkiem spółdzielni przestaje się być w chwili powiadomienia o tym, nie zaś skreślenia z listy, a zamieszanie w sprawie wysokości udziałów wzbudza obawy o ewentualne spłacanie długów spółdzielni.

Rośliny

28 luty 2021

 • Fundusze spekulacyjne „ciągną” cenę zbóż w górę
  Pszenica konsumpcyjna kosztuje już blisko 1000 zł/t netto, zboża paszowe przekraczają wartość nawet 850 zł/t. Ceny nadal pną się w górę. Ile to jeszcze potrwa? Czy będzie drożej? O tym mówiliśmy podczas konferencji „Przez Innowacyjność do Sukcesu Online” 25 lutego w czasie sesji „Zboża”.
 • Drastyczne zmiany na rynku insektycydów – jak chronić rzepak?
  Problemy w ochronie insektycydowej pojawią się już w tym sezonie. Dotyczyć będą głównie uprawy rzepaku. Jak zatem chronić rzepak w obliczu tak poważnych ubytków substancji czynnych?
 • Jakie są największe problemy dostrzegalne obecnie w zbożach?
  Zdaniem Dariusza Szymańskiego z firmy Bayer póki co presja chorób grzybowych w zbożach nie jest bardzo wysoka, głównie z tego powodu, że dużo plantacji pszenicy zostało założonych w terminie opóźnionym. O dalszym rozwoju chorób zdecydują warunki wiosennej wegetacji.
 • PIdS Online: Ile (czy) zarobisz na zmiennym nawożeniu?
  Jakie są korzyści ze stosowania zmiennego nawożenia? Co wpływa na opłacalność inwestycji w tę technologię oraz w jakich warunkach najlepiej się ona sprawdzi? O tym wszystkim w swoim wykładzie opowiadał dr hab. Stanisław Samborski.

Fakty

28 luty 2021

 

 

Maszyny

28 luty 2021

Ceny

28 luty 2021

Finanse i prawo

28 luty 2021

Energia

28 luty 2021

 

Biznes

28 luty 2021

Agrosfera

28 luty 2021

 • Case IH Magnum - unikalna wersja Rowtrac
  Ciągniki Case IH Magnum w wersji Rowtrac mają mieć zastosowanie wszędzie tam gdzie zależy na jak największej sile uciągu, ale również w uprawach rzędowych, gdzie potrzebna jest redukcja szerokości ogumienia.
 • John Deere: pakiety wyposażenia do 45 tys. zł w cenie maszyny
  Na wiosenny sezon maszynowy, John Deere przygotował specjalne promocje na zakup maszyn. Są to m.in. pakiety wyposażenia dodatkowego o wartości do 45 tys. zł oraz specjalne opcje finansowania fabrycznego.
 • Ursus - zupełnie nowe przyczepy
  Podczas targów Agrotech 2015, spółka Ursus zaprezentowała nowe przyczepy serii D. Jak mówią przedstawiciele firmy, to praktycznie nowe konstrukcje.
 • John Deere rozpoczyna szereg pokazów maszyn u dealerów i rolników
  John Deere Polska planuje w bieżącym roku szereg działań promocyjnych, polegających przede wszystkim na praktycznych pokazach polowych i indywidualnych demonstracjach. Cykl dni otwartych drzwi u dealerów "Zielona wiosna" rozpocznie się już wkrótce.